ДРАМА НА ГЕРЕНА! Вдъхновен Ботев (Пд) изпусна Левски (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Канарчетата" най-после нахравиха силен мач, късметът спаси "сините"

Левски и Ботев (Пд) завършиха наравно 2:2 в дербито от днешната програма на 20-ия кръг на efbet Лига.

И двата отбора показаха открита игра и търсеха успеха, но в крайна сметка си тръгнаха с по една точка от срещата на "Герена". Гостите поведоха бързо, но "сините" направиха втори пълен обрат от 0:1 в рамките на седмицата, след като свършиха същото и срещу Берое за Купата на България.

Ботев обаче все пак стигна до хикса благодарение на Атанас Илиев.

Проблемите за Левски стартираха още преди първия съдийски сигнал, когато заявеният в титулярния състав Файсал Рерас се контузи, което наложи младият Патрик-Габриел Галчев да го замени.

В 16-ата минута Атанас Илиев попари "сините" и изведе Ботев напред в резултата. Всички започна от Маркиньос, който с лекота преодоля закъснелия Ребин Сулака, навлезе в наказателното поле и умело продължи към Атанас Илиев. Оттам нататък за тарана остана само да шутира мощно, откривайки резултата на "Георги Аспарухов".

"Сините" се заеха бързо да възстановят равенството. В 25-ата минута Мартин Петков центрира към наказателното поле, където Мартин Райнов засече и опита удар с глава, но изстрелът премина покрай вратата на Аргилашки.

Левски заигра по-добре и изравнителното попадение не закъсня. В 33-ата минута Найджъл Робърта върна паритета в срещата. Илия Юруков успя да отнеме топката от Славчо Шоколаров, след което подаде към Найджъл Робърта. Нападателят с лекота се измъкна от опеката на Марио Младеновски и с хубав диагонален изстрел изненада стража на гостите.

Седем минути по-късно "сините" вече водеха в резултата. Робърта изпревари съперник в центъра и подаде надясно към Мартин Петков. Младокът напредна и с много красив удар от границата на наказателното поле оформи обрата.

Втората част стартира с нова възможност за домакините. Робърта отправи изстрел към вратата на Аргилашки, но стражът улови без проблем. Малко след това Атанас Илиев върна драмата в двубоя, след като зад гърба на Начо Монсалве засече перфектно центриране на Реда Рабеи и възстанови равенството.

Ситуацията за "сините" се усложни още повече, тъй като след час игра се контузи още един защитник на домакините. След като Патрик-Габриел Галчев замени извънредно контузилият се на загрявката Файсал Рерас, сега самият младок получи травма и отстъпи мястото си на Георги Александров.

Първият ъглов удар в мача дойде чак в 76-ата минута и бе напът да доведе до ново попадение за Ботев. Мишел Еспиноса се оказа непокрит и насочи с глава, но изстрелът му срещна напречната греда.

Във втората минута на продължението Шоколаров изпусна отличен шанс да донесе трите точки за гостите. Той се озова на отлична позиция в наказателното поле и въпреки че загуби равновесие стреля, но покрай вратата на Микулич.

Така Левски записа третото си поредно равенство в efbet Лига и остава на осмото място с 21 точки, докато Ботев е 11-ти със 17 пункта.

Левски - Ботев (Пд) 2:2
0:1 Илиев 16
1:1 Робърта 33
2:1 Петков 39
2:2 Илиев 56

Състави:

Левски: 1. Звонимир Микулич, 4. Мартин Райнов (к), 5. Ребин Сулака, 6. Ивайло Найденов, 8. Симеон Славчев, 11. Здравко Димитров, 17. Найджъл Робърта, 20. Начо Монсалве, Патрик-Габриел Галчев, 77. Илия Юруков, 79. Мартин Петков

Ботев (Пд): 33. Георги Аргилашки,28. Филип Филипов (к), 25. Станислав Работов, 5. Марио Младеновски, 3. Па Конате, 22. Реда Рабеи, 21. Емануел Току, 13. Мишел Еспиноза, 10. Славчо Шоколаров, 9. Атанас Илиев, 7. Маркиньос

90+4 - Край на мача!

90+2 - Какъв пропуск за Ботев! Славчо Шоколаров не успя да уцели вратата на Микулич след като се озова на отлична позиция, но изгуби баланс в последния момент!

77 - Греда за Ботев (Пд). Мишел Еспиноза стреля, но топката се отби от напречната греда!

62 - Патрик-Габриел Галчев поиска смяна, след като се намеси отлично в наказателното поле, за да предодврати почти сигурен гол, но получи контузия в областта на прасеца.

56 - ГООООЛ за Ботев! Атанас Илиев отново вкарва, след като Рабей получи пас от Филипов и веднага пусна остро подаване към Илиев, който от метър нямаше как да сбърка!

53 - Здравко Димитров беше намерен на скорост и стреля, но ударът му беше блокиран

46 - Начало на вторите 45 минути на "Герена"

45 - Край на първото полувреме

39 - ГООООЛ за Левски! Мартин Петков прави пълен обрат за Левски! Робърта взе топката и напредна в половината на Ботев. Нидерландецът намери отлично Мартин Петков, който с бомбен удар от границата на наказателното поле направи резултата 2:1 за гостите.

33 - ГООООЛ за Левски! Найджъл Робърта отново вкарва за "сините" и изравнява резултата на "Герена"! топката достигна до Илия Юруков, който намери Найджъл Робърта в наказателното поле. Нидерландецът се обърна отлично, финтира защитник на гостите и с удар по диагонала прати топката в мрежата на Георги Аргилашки.

26 -  Мартин Райнов създаде опасност. След комбинация между Робърта и Билал Бари последва центриране, като халфът на Левски се оказа най-съобразителен в наказателното поле и стреля с глава, но прекалено неточно.

22 - Отново Сулака допусна сериозна грешка, след като пропусна една топката покрай себе си, но Атанас Илиев успя да го надиграе и да му отнеме кълбото. Нападателят на "жълто-черните" навлезе в полето на Микулич и стреля но покрай вратата.

17 - Патрик-Габриел Галчев опита късмета си от разстояние, но топката прелетя високо над вратата.

16 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Слабото начало на мача донесе гол за гостите, дело на Атанас Илиев, който наказа груба грешка на Сулака!

11 - Илиев успя да отиграе трудна топка в наказателното поле, но ударът му мина далеч от Микулич.

10 - Слаби първи 10 минути на мача, като нито един от двата отбора не поглежда към вратата на противника