ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО: Етър изплува от дъното след обрат срещу ЦСКА 1948 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Коуку вкара два гола за успеха на "виолетовите"

Етър спечели с 3:1 домакинството си на ЦСКА 1948 от 20-ия кръг на efbet Лига. По този начин "виолетовите" изпревариха Ботев Вр и вече не са последни в класирането. Врачани гостуват утре на Монтана. С два гола за тима на Александър Томаш се отличи Коуку, един добави Преслав Боруков. От "червените", които поведоха в резултата, се разписа Денислав Александров.

Треньорът на домакините Александър Томаш не можеше да разчита на контузените Даниел Младенов, Ерол Алкан и Венелин Филипов, както и на наказания Здравко Илиев. ЦСКА 1948 пък беше без звездата си Галин Иванов, който изтърпяваше наказание.

Етър можеше да открие резултата още в началните секунди на двубоя. Грешка на Пиргов поозволи на Мечев да се озове сам срещу вратаря, но халфът стреля в аут. Отговорът на столичани не закъсня и те поведоха в четвъртата минута. Денислав Александров. Крилото проби отляво, финтира Кацаров и прати топката в далечния ъгъл на Иванов за 1:0.

Само три след това Етър пропусна златен шанс за изравни. Ферейра пресече опит на Петров да върне топката към Наумов. Последва пас към Кнежевич, който не уцели празната врата. Домакините все пак успяха да изравнят. В 17-ата минута Коуку беше изпуснат от защитата на ЦСКА 1948 и вкара с глава след центриране отляво.

В 33-ата централният бранител на гостите Петров допусна поредна грешка. Топката му бе отнета, но "борялите" не успяха да се възползват от създалата се възможност. В 41-ата минута Ловре Кнежевич опита късмета си от воле от над 20 метра, но Даниел Наумов не беше затруднен.

В началото на втората час домакините имаха нов чудесен шанс. Алдаир Ферейра центриране по към Кнежевич, който обаче не успя с пета да намери очертанията на вратата на Наумов.  Добрата игра на домакините беше възнаградена в 57-та минута. Ловре Кнежевич, подаде на Гаетан Коуку, който прати топката зад гърба на Наумов за 2:1.

Само 5 минути по-късно домакините убиха интригата в мача. Преслав Боруков и не остави шансове на Наумов за трети път - 3:1.

Три минути по-късно гостите имаха шанс да намалят изоставането си. Димитър Митков се оказа на стрелкова позиция, но добрият му шут срещна гредата на вратата на Христо Иванов.

В 78-ата минута опасен удар на Ангел Бастунов мина покрай вратата. В продължението на мача Бастунов имаше нова възможност да се разпише, но пропусна. Малко след това Христо Иванов улови удар на Сашо Александров.

Етър - ЦСКА 1948 3:1
0:1 Александров (4)
1:1 Коуку (17)
2:1 Коуку (57)
3:1 Боруков (62)

Етър: Хр. Иванов, М. Иванов, Крачунов, Кацаров, Боруков, Мечев, Хубчев, Станев, Коуку, Алдаир, Кнежевич

ЦСКА 1948: Наумов, С. Александров, Пиргов, Петров, Лясков, Шопов, Чочев, Русев, Топузов, Д. Александров, Митков
Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"