Интер надви Аталанта в сериозен тактически сблъсък на "Меаца"(ВИДЕО)

Милан Шкриниар отбеляза единствения гол за "нерадзурите"

Лидерът в Серия А успя да се справи с ново сериозно предизвикателство този сезон и победи с 1:0 коварния тим на Аталанта при домакинството си от 26-ия кръг на Серия А.

В изключително равностоен мач, в който приоритет беше тактиката, а не красивата игра разликата направи Милан Шкриниар, който успя да отбележи след разбъркване пред Спортиело след корнер.

Двата тима започнаха доста нахъсано срещата, като пресата цареше в действията на терена. Запата и Лукаку опитаха удари, които обаче бяха доста неточни, но истински положения нямаше в първите 20-на минути.

В 25-та минута Ромелу Лукаку излезе очи в очи с вратаря Спортиело, но защитниците го настигнаха и спряха преди да отправи качествен удар. В 30-та минута Дуван Запата стреля изключително неточно от над 20 метра.

В 39-та минута дойде първото истинско положение в срещата. След ъглов удар Дуван Запата се извиси най-високо и с мощен удар принуди Самир Ханданович да прави първото ключово спасяване в мача.

Както първата част беше изключително безлична, така в началото на второто полувреме домакините избухнаха с попадение. След центриране и кратко разбъркване пред вратата на Спортиело, Милан Щкриниар се оказа най-съобразителен, за да отбележи за 1:0.

В 62-та минута Робин Госенс беше намерен с остро центриране отдясно, но от малък ъгъл не уцели вратата на Ханданович след удар с глава.

Малко след това Муриел влезе на мястото на Сапата и се озова на добра позиция за изстрел в 75-та минута, но Ханданович успя да парира с крак.

В сами край Толой имаше добър шанс при корнер, но опитът му за акробатичен изстрел не сполучи.

Така Интер събра 62 точки на първото място и отново възстанови преднината си пред Милан на шест пункта. Аталанта пък остана извън топ 4 с 49 точки - на една от Рома.