ТРИЛЪР В БУРГАС: Нефтохимик отряза крилата на Пирин, Локо (София) е лидер във Втора лига (ВИДЕО)

"Орлетата" допуснаха пълен обрат с двама човекa повече на терена

Четири от петте планирани мача от Втора лига днес вече приключиха.

Най-интересната среща определено се изигра в Бургас, където местният Нефтохимик надви с 2:1 Пирин (Благоевград).

"Шейховете" завършиха мача с девет души, но това не им попречи да направят пълен обрат в срещата.

В 4-ата минута Конър Хендерсън обърна топката наляво към Спас Георгиев и той подаде успоредно на голлинията, където Гурам Гощелиани откри резултата отблизо.

В 49-ата минута домакините изравниха резултата след контраатака. Мохамед Брахими се откъсна отляво, излезе сам срещу Петър Петров и го преодоля с диагонален шут в обратния ъгъл.

В 57-ата минута Костадин Христов извърши грубо нарушение срещу Александър Дюлгеров и получи втори жълт картон. В 67-ата минута Брахими изведе Нефтохимик напред със силен удар от границата на наказателното поле, който попадна под гредата.

В 75-ата минута капитанът на домакините Николай Костов също бе изгонен от игра за грубо нарушение. В 78-ата минута Гурам Гощелиани уцели гредата след центриране на Андон Гущеров и удар с глава.

Така Нефтохимик успя да остави Локомотив (София) на върха във Втора лига с равни точкови показатели с Пирин, но по-добра голова разлика.

В Добрич пък местният Добруджа допусна поражение с 0:1 от Септември (София). Въпреки по-добрата игра на домакините през първото полувреме, столичани решиха всичко в мача в 35-та минута. Тогава Стефан Гаврилов пусна чудесен извеждащ пас в наказателното поле за Марио Илиевски, който стреля, но вратарят Илиев скъси ъгъла и спаси. Топката обаче попадна в Кристиан Пешов, който бе на точното място и успя да вкара на празна врата – 0:1.

Така Септември се изкачи до шестото място с 34 точки, докато Добруджа остава на 11-то с 25.