„ЖЪЛТО-ЧЕРНА“ РАДОСТ: Ботев Пд превзе Враца след луда драма и обрат (ВИДЕО)

Пловдивчани спечелиха с 2:1 и се отдалечиха от опасната зона, Петър Атанасов изпусна дузпа

Ботев (Пловдив) постигна изключително ценна победа като гост на съименника си Ботев (Враца) и спечели с 2:1 първия мач от 23-ия кръг на футболната efbet Лига.

Двата отбора, замесени в битката за оцеляване, преди срещата бяха разделяни от само 3 точки, а освен това имаха редица кадрови проблеми заради контузени и заразени с коронавирус футболисти.

Не само играчи от двата лагера са с положителни тестове, а и наставникът на гостите Азрудин Валентич.

В негово отсъствие „жълто-черните“ бяха водени от треньорския тандем Георги Онов и Милен Кунчев, но въпреки това записаха трета поредна победа над врачани и останаха без поражение в редовното време на седми последователен мач.

В този те се озоваха в ролята на догонващи, тъй като капитанът на домакините Валери Домовчийски откри резултата в 23-ата минута. Само две по-късно обаче грешникът при попадението Джонатан Перейра изравни.

След почивката пък Георги Аргилашки спаси изпълнена от Петър Атанасов дузпа, а малко след това Мите Цикарски с глава донесе успеха на „канарчетата“.

Те започнаха по-силно срещата и в 11-ата минута Маркиньос отбеляза попадение, което бе отменено заради спорна засада.

Три минути по-късно отново Маркиньос стреля, след хубаво двойно подаване, но право в ръцете на вратаря. Това бе и първият точен изстрел в двубоя.

След това домакините направиха два опита да обстрелват стража на пловдивчани, ала много неточно, а в 23-ата минута стигнаха до попадение.

Това стана след груба грешка на Джонатан Перейра, който подари топката на Мартин Николов. Последният направи двойно подаване и опита удар.

Изстрелът не се получи и топката попадна у Даниел Генов. Той също стреля, но Аргилашки спаси, ала после Валери Домовчийски с добавка реализира третото си попадение през сезона и първо в срещата.

Второто не закъсня, защото гостите отговориха само 2 минути по-късно. В 25-ата, след статично положение, Мите Цикарски свали с глава към сгрешилия за гола Джонатан и той се реабилитира по най-добрия начин с плътен шут, за да изравни - 1:1.

Малко преди почивката Аласан Н`Диайе отне топката в центъра на терена и домакините получиха числен превес в половината на „канарчетата“.

Врачани бяха двама срещу четирима пред наказателното поле, ала пасът на Н`Диайе върна малко назад Петър Атанасов, а последвалият удар премина високо над вратата.

Така първото полувреме приключи при равенство, но скоро след началото на второто врачани можеха отново да поведат. В 51-ата минута, след центриране от свободен удар Н`Диайе засече с глава топката, ала я прати на сантиметри над целта.

Далеч по-неточен бе Домовчийски малко по-късно, когато стреля нескопосано от удобна възможност.

Ботев (Пловдив) отговори в 58-ата минута, когато Маркиньос проби по фланга и намери Емануел Току, чийто изстрел бе блокиран.

След последвалия корнер Красимир Костов боксира уверено, ала и контраатаката на „зелените“ не се получи.

В 71-ата минута обаче те получиха дузпа, след като Кевин Янсон натисна съперник в пеналта и арбитърът посочи бялата точка. Зад нея застана Петър Атанасов, чието изпълнение от 11-метровия наказателен удар бе спасено от Георги Аргилашки.

Колегата му Красимир Костов също трябваше да се намесва решително, тъй като в 75-ата минута Маркиньос отправи много опасен изстрел, ала стражът изби в корнер.

След неговото изпълнение обаче Мите Цикарски, който вече бе заявен за смяна, засече с глава, за да направи обрата пълен с последното си докосване до топката.

На негово място малко след това се появи възстановеният Крис Добрев, записал първите си игрови минути от месец декември насам.

В даденото от рефера продължение резервата на домакините Самир Аяс реализира попадение, но то, също като това на пловдивчани, бе отменено заради дискусионна засада.

Така в крайна сметка Ботев (Пд) взе пълния комплект точки и вече има 24, с 6 повече от врачани, които останаха на предпоследна позиция и в серия от три загуби след треньорската рокада и пристигането на Веселин Великов.

Ботев (Вр) - Ботев (Пд) 1:2
1:0 Валери Домовчийски (23)
1:1 Джонатан Перейра (25)

1:2 Мите Цикарски (77)

Стартови състави:

БОТЕВ ВР: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 23. Христо Златински, 24. Аласан Н`Диайе, 94. Юлиан Ненов, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски, 9. Даниел Генов;

БОТЕВ ПД: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Хосе Мартинс, 10. Славчо Шоколаров, 21. Емануел Току, 24. Кевин Янсон, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов;