СЛЕД БИТКА НА "ТИЧА": Черно море и Левски се "занулиха" за Топ 6 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" преобразени във Варна, и двата отбора с пропуски

Черно море и Левски не се победиха на ст. "Тича". Мачът между двата състава от 23-ия кръг в efbet Лига завърши 0:0. В герой за домакините се превърна вратарят Георги Георгиев, който беше безпогрешен. Решаващи се оказаха намесите му в първите 25 минути, когато гостите тотално доминираха. В последствие и "моряците" имаха своите шансове, но Микулич също не пусна гол. Черно море завърши мача с 10 души, след като от игра беше изгонен Даниел Димов.

Тимът на Илиан Илиев изостава на четири точки от шестия ЦСКА 1948, има и мач по-малко. В следващия кръг двата отбора се изправят един срещу друг. Левски върви осми и има много трудна програма до края на редовния сезон, която включва мачове с Локомотив (Пловдив), Лудогорец и ЦСКА.

Гостите първи стигнаха до голова възможност. Това се случи в 8-ата минута, когато Даниел Димов сгреши и Билал Бари пропусна сам срещу Георги Георгиев. Последваха още няколко положения за "сините". В 12-ата Бари стреля с глава след центриране от корнер, но бившият вратар на "сините" отново не позволи топката да се оплете в мрежата му, а Цветомир Панов окончателно ликвидира опасността. Само две след това Драган Михайлович изведе Мартин Петков очи в очи с Георгиев, който направи поредното си отлично спасяване.

Ситуацията за домакините стана още по тежка в 20-ата минута, когато се наложи Илиан Илиев да прави принудителна смята. Стефан Велев получи контузия в рамото и напусна. На негово място се появи Пабло Гарсия.

"Сините" още веднъж имаха добра, възможност но не успяха да превземат вратата на Черно море. В 26-ата минута Тома Даске отправи изстрел, който беше блокиран, след това и Билал Бари пробва, но Георгиев изби. Накрая шут на Живко Атанасов също срещна тялото на съперников футболист.

Постепенно домакините изравниха играта. В 33-ата минута Илиан Илиев отправи удар с глава след центриране на Панов, но много неточно. Секунди след това "моряците" откраднаха топката в центъра. Зе Гомеш напредна и подаде встрани от себе си на Родриго, чийто изстрел обаче мина над вратата. И Панайотов не уцели от фаул.

До почивката Мартин Петков опита изстрел от въздуха, който прелетя над вратата на Георгиев, а шут на Родриго от границата на наказателното поле мина покрай вратата.

След почивката отново Левски първи можеше да удари. Михайлович влезе в наказателното поле елиминира Даниел Димов и стреля, но много неточно. След час игра Илиан Илиев опита да изведе Леандро Андраде, но Георги Александров пресече подаването.

В 65-ата минута Илиан Илиев центрира много добре към Васил Панайотов в наказателното поле, който стреля, но право в ръцете на Микулич. Само минута по-късно хубав пробив на Илиан Илиев отдясно завърши с удар по диагонала, но Микулич изби в корнер. В игра за "сините" се появи  Андриан Краев. Това беше първият му официален мач след 5-месечно лечение на контузия.

В 83-ата минута Даниел Димов получи втори жълт картон и остави своите да доиграват мача с човек по-малко. До края на мача здравата битка между двата тима продължи, но до голове така и не се стигна.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов, 77.  Стефан Велев, 15. Леандро Андраде, 72. Родриго Енрике, 10. Илиан Илиев, 20. Жозе Гомеш

ЛЕВСКИ: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 19. Билал Бари, 23. Фейсал Рерас, 28.  Тома Даске, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков, 91. Драган Михайлович

90+3 - Край на мача!

92+2 - След центриране от корнер Мартин Райнов стреля с глава покрай вратата

83 - Черно море остава с човек по-малко, след като в разстояние на само 60 секунди Даниел Димов получи два жълти картона

78 - Мартин Петков стреля извън наказателното поле, но Георгиев без проблем улови.

75 - Треньорът на Левски в този мач Живко Миланов е санкциониран с жълт картон за реплика към съдията и разправия с Илиан Илиев

69 - Андриан Краев се появява на терена. Това е първият му официален мач след 5-месечно лечение на контузия

67 - Михайлович открадна топката от Цветомир Панов и потърси Мартин Петков, чийто удар обаче беше неточен

65 - Васил Панайотов стреля с глава след центриране на Илиан Илиев. Топката обаче се озова в ръцете на Микулич

60 - Илиан Илиев опита да изведе Леандро Андраде, но Георги Александров пресече подаването

54 - Михайлович влезе в наказателното поле елиминира Даниел Димов и стреля, но много неточно

49 - Пабло Гарсия стреля по посока вратата на Левски, топката обаче се удари в гърба на съперников футболист и излезе в корнер. След изпълнението му не се стигна до нищо интересно

46 - Начало на второто полувреме

45+1 - Край на първото полувреме

45 - Изстрел на Родриго от границата на наказателното поле мина в опасна близост до дясната греда на Микулич

41 - Мартин Петков опита атрактивно изпълнение от въздуха след подаване на Михайлович. Младокът обаче не успя да уцели добра топката и тя прелятя видоко над вратата

39 - Добро изпълнение на Панайотов от фаул, но на сантиментри над вратата

34 - Домакините откраднаха топката в центъра. Зе Гомеш напредна и подаде встрани от себе си на Родриго, чийто изсгтрел обаче мина над вратата

33 - Панов центрира в наказателното поле на "сининте", там Илиан Илиев отпави удар с глава, но много неточно

26 -  Тома Даске отправи изстрел, който бе блокиран, след това и Билал Бари стреля, но Георгиев изби. Накрая шут на Живко Атанасов също срещна тялото на съперников футболист

20 - Принудителна смяна в състава на Черно море. Пабло Гарсия влезе на мястото на контузилия се Стефан Велев

14 - НОВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА "СИНИТЕ"! Драган Михайлович изведе Мартин Петков очи в очи с вратаря на домакините, който отново не позволи да бъде преодолян. Топката се озова в Марин Петков. Младокът опита да си изпроси дузпа, но получи жълт картон за симулация

12 - ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Билал Бари засече с глава центриране от корнер. Ударът му обаче беше спасен от Георги Георгиев, но топката остана в опасна близост до вратата на Черно море. В крайна сметка падналия на земята Цветомир Панов я изчисти

8 - След грешка на Даниел Димов топката се озова в Билал Бари, който напредна и стреля, но вратарят на домакините спаси

4 - Панайотов пробва да изведе Зе Гомеш в наказателното поле на Левски, но Микулич изпревари нападателя и улови топката