Антов игра 30 минути, но не можа да помогне на Болоня срещу Рома (ВИДЕО)

Борха Майорал наказа грешка на Данило за успеха на "вълците"

Рома спечели с 1:0 домакинството си на Болоня от 30-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата бе дело на Борха Майорал в края на първата част. Българският национал Валентин Антов се появи в игра за гостите в 60-ата минута. Той заемни Лоренцо Де Силвестри.

След успеха „вълците“ заемат седмата позиция в класирането с 54 точки, докато Болоня е 11-и с 34.

Срещата започна много добре за гостите, които не успяха да се възползват от няколко добри възможности за гол. В 9-ата минута Родриго Паласио стреля от добра позиция, но ударът му бе блокиран от бранител. Секунди по-късно Матиас Сванберг засече с глава центриране в наказателното поле, но прати топката над напречната греда.

В 20-ата минута Роберто Сориано бе оставен непокрит на далечната греда. Той засече центриране от ъглов удар, но като по чудо не съумя да преодолее вратаря Антонио Миранте. Половин час след началото Паласио опита удар по земя от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Миранте.

В 44-ата минута Борха Майорал наказа грешка на Данило. Защитникът увисна и не успя да пресече дълго подаване в предни позиции. Нападателят на Рома изпревари напусналия наказателното си поле Миранте и на празна врата се разписа за 1:0.

След почивката домакините установиха контрол върху случващото се на терена. Час игра след началото Майорал бе изведен зад защитата, но ударът му от малък ъгъл не бе точен.

Секунди по-късно в игра се появи Валентин Антов. В 72-рата минута Рома организира опасна контраатака, която завърши с удар на Хенрик Мхитарян, който обаче бе блокиран от българския бранител.

В 74-ата минута Йерди Схаутен сбърка и подари топката на Бруно Перес. Полузащитникът на домакините не се поколеба и стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Лукаш Скорупски реагира блестящо и изби.

До края Рома не предприе излишни рискове, показа стабилна игра в отбрана и съхрани крехкия си аванс, за да се поздрави с трите точки.