НАКАЗАТЕЛНАТА АКЦИЯ НА ХЕБЪР ПРОДЪЛЖАВА: "Тигрите" докосват титлата! (ВИДЕО)

Брадли Гъртър отново беше неуловим за Нефтохимик

Хебър спечели и второто си домакинство от плейофа за титлата срещу Нефтохимик 2010 (Бургас), играно отново в пазарджишката зала „Васил Левски“. Този път успехът на "тигрите" беше още по убедителен - 3:0 (25:16, 32:30, 25:20) и поведоха с 2-0 успеха в серията, в която се играе до три победи от пет мача. За втори пореден ден звездата на домакините Брадли Гънтър беше неуловим за бургазлии и мина границата от 20 точки.

Третият мач от серията ще се изиграе на 15 април (четвъртък), от 18:30 ч. в Бургас. Ако се стигне до четвърти двубой, той ще е на 16 април (петък), отново в морския град.

Домакините започнаха ударно. Проблемите за Нефтохимик продължиха и в следващите минути, "тигрите" запазиха невероятното си темпо и не оставиха възможност за съпротива на съперника. Преднината остана стабилна, благодарение на преимуществото във всички елементи. Бургазлии допуснаха доста грешки, имаха колебания в посрещането и това оказа влияние върху резултата.

Втората част тръгна равностойно, след което момчетата на Николай Желязков успяха да поведат за първи път в срещата. Това обаче не продължи дълго и ролите се размениха. Шампионите демонстрираха по-различно лице, наваксаха и продължиха да дишат във врата на пазарджиклии. Играта в защита се подобри, Нефтохимик тормозеше съперника и взе водачеството, което провокира грешки и от страна на домакините, и интригата се завърза. Надлъгването продължи, напрежението от двете страни ставаше все по-голямо.  В крайна сметка Хебър изкова победата в частта след бомбена атака на Брадли Гънтър.

Третият гейм протече идентично на първата - момчетата на Александър Попов отново бяха на страхотно ниво, Брадли Гънтър за пореден път бе главното действащо лице за домакините. За сметка на това шампионите се пропукаха в посрещане и това изигра лоша шега. Последваха серия от смени в състава на гостите, но те дадоха резултат за кратко. Състезателите на пазарджишкия тим останаха по-добрият тим на терена и въпреки опитите на съперника да скъси дистанцията, това не се случи. Домакините се поздравиха с успеха без особени проблеми.