В МОНТАНА: Пловдивският Локомотив мина на първа през „Огоста“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Смърфовете“ удариха Монтана в мач с много екшън и дръпнаха пред ЦСКА, вече са на 6 точки от върха

Локомотив (Пловдив) спечели с минималното 1:0 гостуването си на Монтана, с което стартира 24-ият кръг от футболната ни efbet Лига.

Единственото попадение на стадион „Огоста“ реализира нападателят Георги Минчев четвърт час преди края на редовното време, а след успеха „смърфовете“ се доближиха на само 6 точки от лидера Лудогорец, но имат и с мач повече.

Началните минути на двубоя бяха равностойни, а в 13-ата домакините можеха да открият резултата. След страхотен пробив на Давид Кики, навързал трима съперници, крилото стреля от малък ъгъл, но Илко Пиргов отрази.

Първата добра възможност за Локомотив (Пловдив) се откри пред капитана Димитър Илиев малко по-късно.

В 15-ата минута той овладя на гърди една топка, след корнер и разбъркване в пеналта, след което отправи удар от непосредствена близост, ала Марио Кирев спаси с крак.

Не след дълго, в 21-та минута, след центриране на Момчил Цветанов, отново Митко Илиев овладя на задната греда и успя да намери Георги Минчев, чийто изстрел бе блокиран.

В 25-ата минута пък Бирсент Карагарен стреля неточно, а в 29-та същото стори и Янко Ангелов от домакините.

До края на първото полувреме попадения не паднаха, ала след последния съдийски сигнал за него се стигна до сериозни сблъсъци между Радослав Терзиев и Парвиз Умарбаев.

Последният трябваше да бъде усмиряван от съотборници и хора от щаба на Локомотив, тъй като дори хвана за врата своя съперник, ала в крайна сметка двамата получиха само жълти картони.

Втората част започна с пропуск на Георги Минчев, а Монтана отговори десетина минути по-късно. В 64-та минута Стефан Каменов центрира към Давид Кики, но той не успя да улучи целта.

Малко по-късно домакините пропиляха нова отлична възможност.

В 68-ата минута Тони Тасев бе изведен зад гърба на защитата и Илко Пиргов напусна наказателното си поле, за да го пресрещне.

Стражът на гостите обаче се размина с топката, която бе овладяна от крилото на Монтана, ала ударът му към опразнената врата беше много неточен и премина високо над нея.

Така се стигна до 74-ата минута, в която Георги Минчев откри резултата със страхотно изпълнение на пряк-свободен удар.

Красивият гол е под номер 10 за 25-годишния нападател, който пристигна това лято на „Лаута“ от Царско село.

Благодарение на него пък „черно-белите“ записаха трети пореден успех на нула и събраха 49 точки.

Те вече имат с 5 повече от третия ЦСКА, който обаче е с мач по-малко. Монтана пък остана на 12-о място в класирането с 19 точки в своя актив.

Монтана – Локо (Пд) 0:1
0:1 Минчев (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МОНТАНА: 1. Марио Кирев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (к), 33. Стефан Цонков, 24. Давид Кики, 4. Радослав Терзиев, 13. Йордан Йорданов, 8. Тони Тасев, 6. Янко Ангелов, 11. Николай Минков, 22. Стефан Каменов;

Резерви: 30. Благой Макенджиев, 10. Владимир Айтов, 7. Димитър Законов, 5. Раян Сенхаджи, 23. Сергей Георгиев, 26. Стоян Предев, 19. Росен Кръстев;

Треньор: Атанас Атанасов;

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 5. Дейвид Малембана, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 6. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев;

Резерви: 81. Кристиан Томов, 44. Николай Николаев, 4. Кристиан Гомис, 20. Александър Колев, 50. Иван Михайлов, 15. Георги Мавродиев, 13. Видол Сейменски;

Треньор: Александър Тунчев.