ОБЗОР: Рома срещу Манчестър Юнайтед в полуфиналите на Лига Европа (ВИДЕО)

Арсенал разби Славия и ще спори с Виляреал за място на финала, вижте резултати и голмайстори от реваншите

Два английски, един испански и един италиански отбор се класираха за полуфиналите на турнира Лига Европа този сезон.

Лондонският Арсенал ще спори с Виляреал за място на големия финал на 26-и май в Полша, докато другият участник ще бъде излъчен от сблъсъка между Манчестър Юнайтед и Рома.

Римските „вълци“ имаха най-сериозни трудности в четвъртфиналите, тъй като срещнаха нидерландския Аякс, но в крайна сметка успяха да от отстранят след реми 1:1 в Италия днес и победа като гости с 2:1 в първия мач.

„Червените дяволи“ пък спечелиха с 2:0 реванша с Гранада у дома, за да продължат напред с общ резултат 3:0.

Първият гол в срещата на „Олд Трафорд“ бе много красив и реализиран от Единсон Кавани.

Попадението бе в 11-и пореден сезон и под номер 50 в евротурнирите за 34-годишния уругвайски нападател, който засече от воле хитро подаване с глава на Пол Погба.

Последният бе капитан в отсъствието на наказания титулярен такъв Хари Магуайър, а Маркъс Рашфорд получи почивка и изгледа от пейката срещата.

Тя предложи още няколко добри положения за гол, но Мейсън Грийнууд и резервата Дони ван де Беек пропуснаха за Юнайтед, докато Херман Санчес пропиля най-чистата ситуация за Гранада.

Малко преди края Давид де Хеа спаси удар с глава отблизо, а в 90-ата минута играещият под наем от Реал (Мадрид) защитник на гостите Хесус Валехо си вкара автогол, който бе под №100 за Юнайтед през сезона.

Така испанският тим отпадна, за разлика от друг иберийски представител – Виляреал, надвил у дома Динамо (Загреб) с 2:1, за да го отстрани с общ резултат 3:1.

Междувременно в Прага местният Славия отпадна, след като отстъпи пред Арсенал с 0:4.

Пепе откри за „топчиите“ в 18-ата минута, само 3 по-късно Алекс Лаказет удвои от дузпа, а след още 3 тийнейджърът Букайо Сака оформи класиката.

Крайното 4:0 пък стана факт с втория гол в срещата на Лаказет, дошъл след пас на Пепе.

След изразителния си успех лондончани продължиха напред с общ резултат 5:1 и ще спорят с „Жълтата подводница“ за място на финала в Гданс.

Това означава, че за трети път в историята и за втори в рамките на три години можем да станем свидетели на изцяло английски финал в Лига Европа, след като по-миналия сезон точно Арсенал падна от Челси с 1:4.

За целта, сега „артилеристите“ и Манчестър Юнайтед ще трябва да преодолеят в два мача на разменено гостуване съответно Виляреал и Рома.