С гол на Виктор Мицаков отборът на ФК Кюстендил победи Вихрен в Сандански с 1:0

Двата отбора се изправиха в мач от 27 кръг за първенството на ЮЗ трета лига

Доста оспорван мач изиграха футболистите на Вихрен Сандански и ФК Кюстендил от едноименния град в мач от 27 кръг за първенството на ЮЗ трета лига. Мачът беше от изключително важно значение и за двата отбора. Срещата започна с натиск за футболистите на домакините след атака по крилата от Васил Божинов и Даниел Пехливанов. В 15-та минута Виктор Анастасов от гостите насочи кълбото към Джейхан Зайденов, който центрира мигновено в наказателното поле на домакините, но там вратаря Радослав Ангелски улови топката.

В 22-ра минута Адриан Бачовски центрира в наказателното поле на Вихрен, и отново Ангелски укроти топката в ръцете си. Четири минути по-късно Васил Божинов изведе устремилия се по десния фланг Димитър Благов, който напредна с топката и с диагонален шут обстрелва вратата на гостите, но тя прелетя на сантиметри в аут. В 41-ва минута Васил Божинов центрира остро през куп играчи в наказателното поле на гостите и Борис Груев се оказа бдителен и улови кълбото. В самия край на полувремето след отлично изпълнен фаул от Даниел Пехливанов в наказателното поле на ФК Кюстендил, но вратаря Борис Груев се извиси над всички и укроти топката.

Втората част на срещата започна отново с атаки пред вратата на ФК Кюстендил. На два пъти Даниел Пехливанов насочи опасно топката в наказателното поле на гостите, но нямаше кой от колегите му да я отклони в противниковата мрежа. По-късно Димитър Макриев сам срещу вратаря Борис Груев не успя да го простреля. По веднъж непростим пропуск направиха и Иван Макриев и Даниел Пехливанов. Постепенно футболистите на ФК Кюстендил пренесоха играта в половината на домакините и това им донесе успех. В 72-ра минута Мартин Газиев от 30-тина метра със страхотен шут разтресе напречната греда зад стража на домакините Радослав Ангелски. В 82-ра минута Мартин Газиев от фаул  с директен обстрел насочи топката срещу вратата  на домакините, вратаря им изби кълбото, и стоящия наблизо Виктор Мицаков от 2 метра изпрати кълбото в мрежата на Радослав Ангелски за 0:1. В последната минута от редовното време Атанас Пенков разтресе за втори път гредата зад вратаря  Радослав Ангелски. В даденото от главния съдия Георги Димитров пет минутно продължение футболистите на Вихрен тръгнаха на щурм, но до изравняване на резултата не се стигна.