ДЕСЕТАТА ИДВА! Лудогорец преби Левски с 3:0 на Герена и поведе с 14 точки на ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каули с 2 гола, шампионите изпуснаха исторически разгром над "сините"

Лудогорец се разправи с Левски на "Герена" по пътя си към десета поредна титла. Шампионите спечелиха с 3:0 мача от 24-ия кръг на efbet Лига между двата състава. Интригата на практика приключи в 11-ата минута, когато гостите вече водеха с 2:0. Разписаха се Кешеру и Каули, който добави още едно попадение след почивката. Лудогорец пропусна да запише исторически разгром над "сините", но и този резултат му беше достатъчен, за да се откъсне на девет точки пред втория Локо Пд и на 14 пред третия ЦСКА, който по-рано днес се изложи срещу Царско село - 1:2. За "сините" загубата беше първа от началото на годината. Тимът е на девета позиция и вече без шансове за топ 6.

Лудогорец започна мача много агресивно. В четвъртата минута Кирил Десподов имаше възможност да стреля, но ударът му с левия крак не затрудни Микулич. Само седем след това обаче гостите вече водеха в резултата. Тома Даске сгреши и Текпетей пусна страхотен извеждащ пас към Десподов. Нападателят влезе в наказателното поле, финтира бранител на Левски и подаде на Кешеру който прати топката в мрежата.

Шеметното начало на Лудогорец доведе и до втори гол във врата на Левски. В 11-ата минута Каули от границата на наказателното поле удвои аванса на шампионите - 0:2!

Левски нямаше отговор. В 18-ата минута Райнов стреля неточно сред след асистенция на Бари. Малко след това Мартин Петков уцели стената от фаул, а Живко Атанасов опита атрактивен удар, но прати топката в аут.  Михайлович също не създаде проблеми на Кахлина в 33-ата минута, когато засече с глава центриране в наказателното поле.

Три по-късно "сините" поискаха дузпа. Те претенцзираха, че топката е закачила ръката на Жосуе Са, но реферът не отсъди нарушение.

Лудогорец пропусна да вкара трети гол в 39-ата минута, когато Десподов се размина с топката на празна врата.

Левски опита да се върне в мача в началото на второто полувреме, но Здравко Димитров и Билал Бари пропуснаха изгодни ситуации.

В 54-ата минута “сините” имаха претенции за още една неотсъдена дузпа, след като Недялков дръпна в наказателното поле Тома Даске. Реферът обаче отново не реагира.

Лудогорец вкара трети гол в 78-ата минута. Резервата Елвис Ману изскочи сам срещу Микулич, след като надбяга още на центъра защитниците на домакините. Стражът на Левски успя да парира удара му, но Каули бе наблизо и с глава добави топката в мрежата - 3:0.

Малко след това Лудогорец можеше да вкара и четвърти гол, но удар по диагонала на Кирил Десподов бе отразен с мъка от Микулич.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Кешеру (8)
0:2 Каули (11)
0:3 Каули (77)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 19. Билал Бари, 23. Фейсал Рерас, 28. Тома  Даске, 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков, 79. Мартин Петков, 91. Драган  Михайлович

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 11. Кирил Десподов, 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру, 32. Жосуе Са, 37. Бернард Текпетей, 88. Вандерсон, 95. Каули Соуса

90+2 - Край на мача!

84- Микулич отрази удар на Кирил Десподов

79 - Мартин Петков стреля покрай вратата

77- ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Елвис Ману изскочи сам срещу Микулич, който успя да парира удара му, но топката попадна в Каули и той с глава я насочи в мрежата на "сините"

70 - Текпетей опита удар, но топката се удари в скъперников футболист и излезе в корнер

64 - Андриан Краев стреля покрай вратата на Кахлина

59 - Удар на Каули извън наказателното поле беше уловен от Микулич

В 54-ата минута нарушение на Недялков в наказателното поле на Лудогорец беше подминато от Валентин Железов

52 - Рерас центрира в наказателното поле на Лудогорец, топката стигна до Бари, който обаче не успя да я уцели добре и тя излезе в аут

49 - Удар на Здравко Димитров беше отразен без особени затруднения от Кахлина

46 - Начало на второто полувреме

45+1 - Край на първото полувреме!

39 - ПРОПУСК ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Текпетей влезе в наказателното поле и пробва подаване. Микулич обаче закачи топката и Десподов се размина с нея

36 - Удар на Мартин Петков се удари в тялото на Жосуе Са и излезе в корнер. "Сините" имаха претенции, че топката е закачила ръката на защитника и поискаха дузпа, но реферът не отсъди нарушение

33 - Центриране в наказателното поле на гостите стигна до Михайлович, който стреля слабо с глава и Кахлина улови топката

23 - Мартин Петков стреля в стената от фаул, а след това Живко Атанасов опита атрактивен удар, но прати топката в аут

16 - Райнов стреля към вратата на Лудогорец след асистенция на Бари. Ударът му обаче беше неточен

11 - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Удар на Каули от границата на наказателното поле се оказа непосилен за Микулич - 0:2!

8 - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кирил Десподов беше изведен сам срещу вратаря, но Тома Даске го застигна. Защитникът на Левски обаче се подхлъзна, а звездата на гостите подаде към Кешеру, който прати топката в мрежата!

4 - Вандерсон комбинира с Десподов, който стреля с левия крак, но не затрудни вратаря на "сините" Микулич