УНИКАЛНА ДРАМА: ПСЖ оцеля с гол в 95-ата минута (ВИДЕО)

Два гола за отбора на Маурисио Почетино заби Килиан Мбапе

ПСЖ постигна изключително драматична победа с 3:2 срещу Сент Етиен в мач от 33-ия кръг на Лига 1 и продължава борбата за титлата с Лил и Монако. Два гола за отбора на Маурисио Почетино заби Килиан Мбапе, още един добави Мауро Икарди в петата минута на добавеното време. За Сент Етиен точни бяха Денис Буанга и Ромен Амума.

Парижани са втори в класирането с 69 точки, на една зад лидера Лил, както и с 4 повече от Монако, който има мач по-малко. Сент Етиен е на 13-ото място с 39 точки.

Първата голова ситуация в срещата на "Парк де Пренс" беше пред вратата на гостите. В 19-ата минута Мбапе бе изведен добре в наказателното поле на Сент Етиен, стреля, но встрани от целта. Няколко минути по-късно Андер Ерера също изведе световния шампион сам срещу вратаря Eтиен Грийн, но Мбапе не успя да овладее добре топката и тя му бе отнета.

В 29-ата минута Пабло Сарабия удари греда след изпълнение на пряк свободен удар. В 33-ата попадение на Уахби Хазри не бе зачетено заради засада и нулевото равенство се запази.

Три минути преди края на първото полувреме парижани претендираха за дузпа за нарушение срещу Мбапе, но съдията остана безмълвен.

След 75-ата минута, се случи всичко най-интересно. Началото на головото шоу даде Денис Буанга от състава на Сент Етиен. Той бе изведен сам срещу стража на ПСЖ  Серхио Рико и го преодоля - 0:1. Само секунди след това домакините изравниха. Мбапе получи отличен пас зад гърба на бранителите в зелено и технично прокара топката покрай вратаря на Сент Етиен за 1:1.

В 86-ата минута отново звездата на парижани получи отлично подаване в наказателното поле от Ди Мария, а Грийн го фаулира. Мбапе превърна дузпата в попадение за 2:1.

Гостите от Сент Етиен все пак се добраха до равенството в 92-ата минута, когато изстрел от десния ъгъл на наказателното поле бе отбит лошо от Серхио Рико, а Ромейн Амума, който дебнеше да засече, успя да го направи с точен удар отблизо за 2:2.

Пълната драма настъпи в 95-ата минута, когато появилият се на смяна Мауро Икарди с глава прониза гостите за крайното 3:2.

Интер Маями загуби катастрофално без Меси в състава (ВИДЕО)

Отборът на аржентинеца отстъпи с 0:4 срещу Ню Йорк Ред Булс

Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)