БИТКАТА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ: Ботев (Вр) удари Славия и я повлече към Втора лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите решиха мача до почивката, Златински и Домовчийски се разписаха за успеха

Ботев Враца спечели с 2:0 гостуването си на Славия от 25-ия кръг в efbet Лига. Поражението почти сигурно означава, че "белите" ще се борят за оцеляване в елита. Тимът имаше амбиции да е част от плейофите, които ще излъчат единия от участниците в баража за Европа. Славия обаче изостава на две точки от 10-ия Ботев Пд и трябва да разчита "жълто-черните" да допуснат две поредни издънки и в същото време да спечели гостуването си на Етър от последния кръг на редовния сезон. В същата ситуация са и врачани, които след тази победа събраха същия актив като "белите". Те дори имат предимство заради по-добрите показатели в преките двубои.

Ботев Враца можеше да поведе още в петата  минута. Изстрел на Петър Атанасов обаче беше отразен от Светослав Вуцов. В ответната атака Калоян Кръстев получи извеждащ пас зад гърба на отбраната, влезе в наказателното поле и стреля, но Красимир Костов спаси.

Гостите нанесоха своя удар в 17-ата минута. Атанас Зехиров центрира в наказателното поле на Славия, където Емил Виячки се опита да изчисти с глава, но топката попадна в Златински, който нанесе силен удар, а опитът на Андреа Христов да предотврати попадението закъсня - 0:1.

Изключителен шанс се откри за Славия малко след това. Калоян Кръстев се с Мартин Николов и намери Михаил Александров, чийто удар обаче бе отразен от Костов. В 28-ата минута. Владислав Узунов центрира в наказателното поле на Ботев, където Алассан Н Диайе за малко не си отбеляза автогол, след като се сблъска с вратаря Красимир Костов, а топката срещна напречната греда.

Минути след това и гостите нацелиха гредата на своя съперник. Петър Атанасов направи добър пробив отляво и шутира мощно с десния крак, но нямаше шанс и топката се отби гредата на домакините. В 36-ата минута врачани удвоиха аванса си. Топката бе центрирана от ъглов удар на втора греда, където Аласан Н Диайе върна с глава към абсолютно непокрития Валери Домовчийски. Той отправи мощен удар с левия крак, за да удвои направи 2:0 за гостите в мача.

В 52-ата минута домакините бяха много близо до това да отбележат гол. Емил Виячки центрира топката към колегата си в отбрана Андреа Христов, но капитанът на "белите" отблизо пропусна да се разпише. Столичани опитаха да натиснат своя съперник и атакува чрез разнообразни нападения, но големи шансове за предотвратяване пред Краси Костов нямаше и врачани запазваха аванса си към 70-ата минута.

В 72-ата дойде удар на Димитър Рангелов от дъгата на наказателното поле на Ботев Враца, но прекалено лек, за да затрудни Костов. Шест по-късно "белите", но в черен екип в този мач, стигнаха до добър шанс за гол в срещата. чрез Емил Стоев. Той нахлу отляво навътре в наказателното поле на Ботев Враца и шутира, но Красимир Костов показа добра реакция и изби встрани.

До края на срещата напористите действия отново бяха на страната на Славия, но отборът на Загорчич не успя да порази вратата на Краси Костов и логично загуби срещата.

СЛАВИЯ - БОТЕВ ВР 0:2

0:1 Христо Златински (17)

0:2 Валери Домовчийски (36)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: Вуцов, Патев, Христов, Виячки, Антовски, Александров, Вълчев, Узунов, Стоев, Димитров, Кръстев

БОТЕВ ВР: Костов, Миланов, Керчев, Николов, Зехиров, Ндиайе, Колев, Златински, Атанасов, Генов, Домовчийски