В ГЕРМАНИЯ: Кьолн отказа Лайпциг от титлата и поглежда към спасението (ВИДЕО)

"Козлите" спряха пропадането с първа победа след девет поредни издънки

Кьолн удари много здраво по амбициите на РБ Лайпциг за титлата. "Козлите" спечелиха с 2:1 мача между двата състава от 30-ия кръг на Първа Бундеслига. Така тимът на Юлиан Нагелсман не успя да съкрати аванса на лидера Байерн. В момента Баварците водят със 7 точки, но още тази вечер могат да дръпнат с още три. На шампионите им предстои домакинство на Байер Леверкузен.

Успехът сложи край на серията на Кьолн от девет мача без победа. Тимът се приближи само на точка от спасителното 15-о място, където се намира Арминия, който обаче е с мач по-малко.

В герой за домакините се превърна Йонас Хектор, който вкара и двата гола за своя отбор. Амаду Айдара пък реализира почетното попадение за гостуващия състав.

Първото полувреме завърши без голове, а още в началото на второто Хектор откри резултата.

Айдара върна едно попадение след 58 минути игра, но само две по-късно преднината на домакините беше възстановена с втория точен завършващ изстрел на Хектор, който спечели трите точки на тима си.

В Байерн търсят причина за контузиите

Спортният директор Кристоф Фройнд коментира темата

Дортмунд се справи с адашите от Гладбах, ВАР лиши Забицер от хеттрик (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1 като гости

Байерн се справи с лекота срещу Кьолн на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Ситуацията при "козлите" е доста неприятна

Леверкузен продава голмайстора си на Милан за 50 милиона евро?

Виктор Бонифас е обект на интерес от страна на "росонерите"

Алонсо отказа да говори за титлата, Розе му я честити

Треньорът на Леверкузен е готов за „бирен душ“

Крути мерки в Дрезден заради смъртни заплахи

Закриха тренировките на тима

Леверкузен е на 3 точки от титлата след изключително ценен успех в Берлин (ВИДЕО)

"Аспирините" спечелиха с 1:0 срещу Унион

Борусия (Дортмунд) планира да привлече ас на Щутгарт от лятото

Крис Фюрих е попаднал в радара на рурския тим

Каква глупост! Байерн поведе с 2:0 срещу новак, но допусна пълен обрат и много срамна загуба (ВИДЕО)