ПРОВАЛ ЗА ЧЕЛСИ: "Сините" взеха само точка срещу Брайтън (ВИДЕО)

"Сините" все пак са в топ 4 след равенството

Челси и Брайтън завършиха наравно 0:0 в двубой от 32-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Стамфорд Бридж". Гостите имаха добри положения в края на срещата, след като Дани Уелбек удари греда, а Кепа Арисабалага отрази опасни удари на Адам Лалана. “Сините” пък отправиха едва три удара след почивката - два от тях неточни.

Така двата отбора взеха по една точка от мача. С нея Челси се настани в топ 4 с 55 точки. Брайтън пък се отдалечи на още една точка от зоната на изпадащите с 34 пункта.

Началото на мача се забави, защото привържениците спряха клубния автобус на влизане в стадиона, а след това президентът на "сините" Брус Бък привика играчите на спешна среща относно Суперлигата.

Началото на мача бе спокойно, тъй като и двата отбора стартираха предпазливо и чакаха удобен момент за атака. Първата добра възможност бе за домакините, когато в 21-ата минута Кай Хавертц отправи удар, който обаче бе спасен от стража на Брайтън.

Втората част не предложи по-вълнуващо зрелище от първата. Челси атакуваше, но офанзивните действия стигаха до наказателното поле, без да затруднят стража на "чайките" Санчес.

Типична ситуация се разигра четвърт час преди края. Рюдигер намери Тимо Вернер зад отбраната, той нахлу в наказателното поле и върна към Зиеш, но топката беше изчистена. Впоследствие се оказа, че имало засада на Вернер, но това вече нямаше значение, тъй като атаката не доведе до нищо. Две минути по-късно Брайтън стигна до най-добрата си възможност за гол, но Адам Лалана стреля встрани от добра позиция.

В добавеното време Бен Уайт получи втори жълт картон, респективно червен, и напусна терена преди съотборниците си. В последните секунди Оливие Жиру отправи удар с глава, но без успех.

Челси - Брайтън 0:0

Челси: Кепа, Зума, Кристенсен, Рюдигер, Алонсо, Жоржиньо, Маунт, Джеймс, Зиеш, Пулишич, Хавертц.

Брайтън: Санчес, Уебстър, Дънк, Уайт, Бърн, Бисума, Грос, Велтман, Тросар, Уелбек, Мак Алистър.