ЦСКА СИ ГО ИЗКАРА НА МОНТАНА: "Червените" с разгром 6:0 на "Армията"(ВИДЕО)

"Армейците" постигнаха най-убедителния си успех през този сезон

ЦСКА победи Монтана с респектиращото 4:0 в двубой от от 25-тия кръг в efbet Лига, игран на стадион "Българска армия". Мено Кох откри резултата в 13-ата минута. Тибо Вион удвои в 35-ата минута. Греъм Кери направи 3:0 в 51-ата минута. Юрген Матей се разписа за ЦСКА четвърт час преди края. Влезлият като резерва Жорди Кайседо бе точен от дузпата в началото на добавеното време, а секунди по-късно оформи крайното 6:0 със силен удар от близка дистанция.

Така ЦСКА записа най-убедителния си успех през сезона и се завърна на третото място във временното класиране, измествайки Арда. "Червените" са с актив от 47 точки, с 2 по-млако от Локомотив (Пловдив), който по-късно днес приема Левски. Монтана пък записа седми пореден двубой без победа. Тимът се намира на дъното в таблцата с 19 пункта.

ЦСКА взе инициативата от първите минути на срещата и създаде първата голова възможност в 9-ата минута. Тогава Кейта, който бе в засада, посегна към центрираната отляво топката, предназначена за Варела. Вторият шутира от 5-6 метра, но Макенджиев изби. В тази ситуация страничният рефер правилно вдигна флага заради засада на Кейта.

Натискът на "червените" даде резултат малко по-късно. Футболистите на Любослав Пенев спечелиха корнер в 13-ата имнута, Варела центрира, Кох надскочи Йорданов и след изстрел с глава даде аванс за "армейците".

Само две минути по-късно футболистът отново опъна мрежата на гостите с глава, възползвайки се от ново центриране от корнер и разбъркване в малкото наказателно поле, но реферът отмени попадението, преценявайки, че Кох е попречил на Макенджиев да играе с топката, слагайки лявата си ръка върху рамото на вратаря.

В 26-ата минута Варела финтира двама противникови състезатели и шутира от границата на наказателното поле, но Макенджиев спаси. Седем минути по-късно Кери получи отдясно в наказателното поле на Монтана, финтира бранител и стреля силно от 7-8 метра с по-слабия си десен крак, но покрай вратата.

ЦСКА удвои совята преднина в 36-ата минута. Това стана след шут от 23-24 метра на Тибо Вион, който рикошира в гърба на Иван Михов и влетя в мрежата на гостите за 2:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

В началото на втората част резултатът стана класически. Федерико Варела подаде много добре към Греъм Кери и на практика изведе ирландецът зад отбраната на Монтана. Крилото на ЦСКА отправи мощен удар с левия крак, а Макенджиев нямаше какво да стори в тази ситуация - 3:0.

В 54-ата минута Кейта проби отляво и видя с успореден пас по земя Бисмарк Чарлс. Нападателят на ЦСКА не засече добре топката и тя продължи към Греъм Кери. Крилото засече силно топката, но тя се отби в напречната греда на Монтана - аут.

В 65-ата минута Пабло Караско направи тройна смяна. Бисмарк Чарлс, Жул Кейта и Мено Кох напуснаха, за да влязат Жорди Кайседо, Джером Синклеър и Пламен Гълъбов. Още с първото си докосване Кайседо създаде проблеми на Монтана. Федерико Варела изведе зад отбраната на Монтана Жорди Кайседо. Той финтира Реян Сенхаджи и стреля отблизо, но право в тялото на Макенджиев.

В 73-ата минута ново отлично изпълнение на ъглов удар от "червените" донесе промяна в резултата. Кери сложи топката на главата на Юрген Матей. Нидерландецът я заби в мрежата на безпомощния Макенджиев.

Влезлият като резерва Жорди Кайседо бе точен от дузпата в 90-ата минута, а секунди по-късно оформи крайното 6:0 със силен удар от близка дистанция след добро подаване Турицов.

Стартови състави:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 4.  Мено Кох, 5. Федерико Варела, 8. Греъм Кери, 14. Жул Кейта, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга

МОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 26. Стоян Предев, 3. Иван Михов, 33. Стефан Цонков, 13. Йордан Йорданов, 24. Давид Кики, 4. Радослав Терзиев, 10. Владимир Айтов, 19. Росен Кръстев, 6. Янко Ангелов, 11. Николай Минков

90+1 - Отново Кайседо е в прегръдките на съотборниците си, оформяйки крайния резултат след хубав удар от близка дистанция!

90 - Пети гол за "армейците"! Кайседо застана зад топката и не сгреши.

89 - Дузпа за ЦСКА! Кайседо бе повален в наказателното поле.

80  - Жълт картон за Айтов.

75 - Дончев заменя Кери.

73 - Четвърти гол за ЦСКА! Кери сентрира от ъглов и сложи топката на главата на Юрген Матей. Нидерландецът я заби в мрежата на безпомощния Макенджиев.

71 - Страхотна възможност за Монтана, но Турицов се намеси решително с блокира удара.

68 - Варела излиза, на негово място се появява младата надежда на ЦСКА Мартин Смоленски.

66 - Тройна смяна в състава на "червените". Кайседо заменя Чарлс, а Гълъбов влиза на мястото на Кох. Синклер пък ще доиграе мача за сметка на Кейта

65 - ЦСКА продължава да владее повече топката. Цифрите говорят сами - 65:35.

62 - Ангелов излиза, Буджама влиза на негово място.

59 - Сенхаджи влиза на мястото на Терзиев.

56  - Жълт картон и за Радослав Терзиев.

55 - Греда! Кери засече центриране на Кейта и стреля силно, но в напречната греда.

53  - Жълт картон за Николай Минков.

51 - Класика на "Армията"! Федерико Варела изведе по прекрасен начин Греъм Кери на стрелкова позиция, който запази хладнокръвие и преодоля Макенджиев - 3:0.

47 - Жул Кейта получи топката отдясно след фаул и опита прострелно центриране, но Макенджиев улови.

46 - Начало на втората част. Законов влиза на мястото на Цонков.

45 - Край на първото полувреме.

36 - Втори гол за ЦСКА! Далечен изстрел на Тибо Вион се отби в гърба на противников защитник и топката беше неспасяема.

33 - "Червените" контролират случващото се на терена. Владението на топката в проценти е 64:36.

26 - Отлично спасяване на Макенджиев! Вратарят се намеси решаващо при удар на Федерико Варела от близко разстояние.

16 - Кох вкара топката във вратата на Благой Макенджиев за втори път, но попадението му бе отменено заради опасна игра в малкото наказателно поле.

12 - Гол за ЦСКА! Отлично центриране на Федерико Варела от корнер стигна до Мено Кох, който с глава дава аванс за "червените".

5 - Спокойно темпо от страна на двата отбора, домакините се опитват да наложат натиск.