ОБЗОР: Реал Мадрид оглави класирането след успех над Кадис (ВИДЕО)

Севиля измести Барселона от третото място

Реал Мадрид победи Кадис с в двубой от 31-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Рамон де Каранса". Карим Бензема бе точен от дузпа в 30-ата минута. В 33-ата минута Алваро Одриосола реализира второто попадение. В 40-ата минута Бензема отново порази вратата на домакините, оформяйки крайния резултат.

Така Реал вече има 70 точки и се изравни на върха във временното класиране с градския съперник Атлетико, който по-късно днес (22 април) приема Уеска. Кадис е 13-о място с 36 пункта.

В 12-ата минута ветеранът в състава на Кадис Алваро Негредо пробва удар към вратата на Реал Мадрид, но Тибо Куртоа се намеси стабилно. В 22-ата минута пък се получи комична ситуация пред вратата на Кадис. Стражът на домакините Херемиас Ледесма изрита топката в гърба на застания пред него Рафаел Варан, а кълбото мина встрани от вратата, но близо до нея. Варан пък получи жълт картон от рефера Антонио Матеу Лаос за това си действие.

В 30-ата минута "белите" излязоха напред в резултата. Карим Бензема бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Исаак Карселен, който настъпи намиращия се пред него в наказателното поле на "пиратите" Винисиус. Ледесма позна посоката на удара на Бензема, но изпълнението на французина бе много качествено и топката бе във вратата.

Така, след като в 25 поредни мача "белите" не бяха получавали право да изпълнят дузпа в Ла Лига (за последно го сториха срещу Барселона през октомври 2020), тази вечер на тази дълга серия най-сетне бе сложен край.

Три минути след гола на Бензема Реал Мадрид реализира второ попадение, с което се доближи още повече до победата. Бензема получи топката отляво на вратата, показа техника и с чудесно центриране качи топката на главата на Алваро Одриосола, а той с прецизен удар я насочи до гредата и Ледесма не съумя да спаси - 0:2.

В 38-ата минута резултатът спокойно можеше да стане 0:3, но Каземиро направи сериозен пропуск на метри пред вратата на Кадис, като стреля над напречната греда.

Две минути по-късно "белия балет" стигна до класиката. След неубедителни действия на домакините в отбрана Каземиро центрира хубаво към оставения сам пред вратата на Ледесма Бензема и 33-годишният френски нападател не пропусна да отбележи втория си гол в мача и общо 21-и в Ла Лига този сезон.

Логично, през втората част темпото на игра спадна, въпреки опита на домакините да заиграят по-агресивно втората част. В 53-ата минута гостите получиха фаул на добра стрелкова позиция. Карим Бензема застана зад топката, но изстрелът му премина над вратата.

В 75-ата минута влезлият като резерва Мариано Диас бе изведен зад гърба на защитата. Нападателят преодоля елегантно вратаря Йеремиа Ледесма, след което направи непростим пропуск, пращайки топката извън очертанията на вратата, въпреки че след това главният съдия Антонио Матеу Лаос вдигна високо ръката си и отсъди засада.

КАДИС - РЕАЛ МАДРИД 0:3

1:0 - Карим Бензема (30д.)

2:0 - Алваро Одриосола (33)

3:0 - Карим Бензема (40)

Кадис:
 Ледесма, Карселен, Фали, Мауро, Еспино, Йонсон, Мари, Искиердо, Понсе, Собрино, Негредо

Реал Мадрид: Куртоа, Начо, Варан, Милиато, Одриосола, Бланко, Каземиро, Марсело, Родриго, Винисиус, Бензема

В друг мач от първенството, който се игра по-рано, Севиля постигна важна победа с 1:0 при гостуването си на Леванте. Единственият гол в мача вкара Юсеф ен Несири в 53-ата минута. С успеха андалусийците събраха 67 точки и поне временно се изкачиха на трето място, измествайки Барселона. Леванте е 12-и с 38 точки.