СПЕКТАКЪЛ В НЕАПОЛ: Наполи разгроми Лацио и вече гледа към Топ 4 (ВИДЕО)

Римските „орли“ загубиха тежко битката за петото място – 2:5

Наполи спечели битката с Лацио за петото място в италианската Серия „А“, която се превърна в истински спектакъл.

Възпитаниците на Дженаро Гатузо разбиха у дома римските „орли“ с изразителното 5:2 след изключително красиви попадения на стадион „Диего Армандо Марадона“.

Домакините поведоха с 4:0 след 65 минути игра, след което столичани успяха да направят поражението си малко по-почетно.

Въпреки това, след него те вече изостават с 5 точки от своя домакин и са само на 3 пред седмия Рома.

Дербито в Неапол започна вихрено и още в 4-ата минута се стигна до изключително интересна ситуация. Гостите от Лацио имаха претенции за дузпа след бърза контраатака, но при преглеждането на ситуацията с ВАР стана ясно, че преди нея Сергей Милинкович-Савич рита в главата Костас Манолас в наказателното поле.

Така бе отсъден 11-метров наказателен удар за Наполи. Зад топката застана Лоренцо Инсиние и хладнокръвно я прати в мрежата – 1:0.

Лацио опита да отговори, но вместо това получи второ попадение. То падна в 12-ата минута, когато Дрийс Мертенс овладя и подаде към Матео Политано, който матира Пепе Рейна – 2:0.

Седем минути по-късно пробив на Сергей Милинкович-Савич бе спрян от Костас Манолас, а последвалият изстрел на Хоакин Кореа се отби от страничната греда.

Последва пропуск на Луис Алберто и до почивката нови голове не паднаха. След нея обаче Наполи вкара две бързи и много красиви попадения.

Първото бе дело на капитана Лоренцо Инсиние, който прати топката технично в далечния горен ъгъл от границата на наказателното поле в 53-ата минута.

В 64-ата пък Пьотр Желински изведе на огледална позиция  Дрийс Мертенс, а той от движение реализира истински шедьовър, за да сложи точка на спора.

Поне като интрига, защото след това Лацио все пак върна два гола. В 70-ата минута Андреас Перейра изведе Чиро Имобиле и той намали, а само в 74-ата Сергей Милинкович-Савич направи резултата 4:2 със страхотно изпълнение на свободен удар.

Това обаче не бе всичко в мача, защото в 80-ата минута резервата Виктор Осимен, заменил Мертенс малко преди това, сложи точка на спора със силен изстрел в близкия ъгъл – 5:2.

След успеха си Наполи събра 63 точки и вече е само на 2 от намиращите се в четворката Ювентус и Аталанта, докато Лацио остана с 58 в своя актив.

НАПОЛИ - ЛАЦИО 5:2

1:0 Инсиние (8, дузпа)
2:0 Политано (12)
3:0 Инсиние (53)
4:0 Мертенс (64)
4:1 Имобиле (70)
4:2 Милинкович-Савич (74)
5:2 Осимен (80)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Алекс Мерет, Джовани Ди Лоренцо, Калиду Кулибали, Костас Манолас, Елсад Хисай, Фабиан Руис, Тимуе Бакайоко, Матео Политано, Пьотр Желински, Лоренцо Инсиние, Дрийс Мертенс;

Треньор: Дженаро Гатузо;

ЛАЦИО: Пепе Рейна, Адам Марушич, Франческо Ачерби, Щефан Раду, Мануел Ладзари, Сергей Милинкович-Савич, Лукас Лейва, Луис Алберто, Мохамед Фарес, Хоакин Кореа, Чиро Имобиле;