Лестър пречупи Уест Бромич за едно полувреме (ВИДЕО)

"Лисиците" записаха класическа победа

Лестър побди Уест Бромич Албиън с класическото 3:0 в двубой от 32-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Кинг Пауър". Трите гола в срещата паднаха още през първото полувреме и бяха дело на на Джейми Варди в (23), Джони Евънс (26) и Келечи Ихеначо (36).

Така "лисиците" събраха актив от 59 точки и продължават да държат уверено 3-ото място в класирането на първенството. Уест Бромич пък остава на 19-ата позиция с 24 точки.

Домакините започнаха по-силно и в 23-ата минута стигнаха и до откриване на резултата. Тимоти Кастан получи зад защитата и продължи към Джейми Варди, който хладнокръвно вкара за 1:0.

Само три минути по-късно след центриране от корнер Джони Евънс бе най-съобразителен и с глава насочи кълбото в мрежата за 2:0.

В 36-ата минута Варди напредна на скорост по лявото крило и подаде за Ихеначо в наказателното поле, а той без много замисляне стреля във вратата за 3:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лестър: Шмайхел, Фофана, Еванс, Сьойюнджю, Кастан, Ндиди, Тилеманс, Томас, Мадисън, Ихеаначо, Варди

УБА: Джонсън, Фърлонг, Ошей, Бартли, Таусенд, Йокушлу, Мейтленд-Найлс, Филипс, Робинсън, Перейра, Диане