СЛЕД ЗДРАВА БИТКА: Черно море си свърши работата, чака за Топ 6 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" надвиха Ботев (Вр) с 1:0, стискат палци на Монтана и Локо (Пд)

Черно море спечели с 1:0 гостуването си на Ботев Вр от последния кръг на редовния сезон. Успехът позволи на "моряците" да изпреварят Берое и ЦСКА 1948 и да се настанят на петото място в класирането. Сега тимът на Илиан Илиев ще стиска палци преките му конкуренти за Топ 6 да не спечелят мачовете си, които им предстои да изиграят в следващите дни. Старозагорци гостуват на последния Монтана, докато "червените" приемат Локомотив (Пд).

Поражението пък прати Ботев Враца да се бори за оцеляване.

Отличен шанс се откри пред Черно море още в петата минута. Зе Гомеш се възползва от неразбирателство в защитата на домакините, преодоля вратаря Красимир Костов и подаде на Леандро Андраде, който обаче стреля встрани от целта. Минута по-късно Зе Гомеш проби отляво и отправи удар, но в аут. Отново португалецът имаше шанс да се разпише в 10-ата минута. Той беше изведен от Родриго, напредна и стреля от малък ъгъл към вратата на Красимир Костов. Топката обаче мина на сантиметри от страничната греда.

Ботев Вр отговори с майсторсто изпълнение на Златински в 12-ата минута. Халфът опита удар от въздупа асистенциян на Домовчийски, но не уцели вратата. В 28-ата центриране на Атанас Зехиров към Петър Атанасов беше пресечено от Виктор Попов, който изчисти в ъглов удар. Андраде можеше да се разпише в ответната така. Тай остана само срещу вратаря на Ботев, но пропиля отличен шанс за Черно море.

Треньорът на домакините Веселин Великов беше принуден да прави принудителна смяна в 37-ата минута. Валери Домовчийски се контузи и на негово място влезе Юлиан Ненов. Пет минути преди края на първата част Попов стреля от далечна дистанция, но Красимир Костов улови без проблем. Златински пък пропусна за Ботев.

В 50-ата минута Родриго излезе очи в очи с вратаря на врачани, но ударът му беше слаб и не затредни Костов, но вбеси треньора Илиан Илиев.

Черно море все пак стигна до попадение. В 67-ата минута Родриго стреля с левия крак, а вратарят на Ботев Враца изби топката. Тя обаче попадна в Пабло Гарсия, който реализира на празна врата.

В 80-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Главният рефер даде знак играта да продължи, а след бурните реакции на врачани вдигна жълт картон на Петър Атанасов.

БОТЕВ ВР - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Пабло Гарсия (67)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВР: 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 81. Атанас Зехиров, 77. Мартин Николов, 24. Алассане Н Диайе, 23. Христо Златински, 22. Никола Колев, 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 17. Велислав Василев, 72. Родриго Енрике, 20. Зе Гомеш