РАДОСТ В БЛАГОЕВГРАД: Пирин е отново в елита! (ВИДЕО)

Антон Карачанаков вкара два гола за успеха срещу Литекс като гост

Пирин (Благоевград) се завърна в елита на българския футбол. "Орлетата" спечелиха с 2:0 гостуването си на Литекс от 29-ия кръг на Втора лига и няма как да бъдат изместени от първите две места в класирането, които дават право на директна промоция  в efbet Лига. Антон Карачанаков вкара и двете попадения, които паднаха през втората част на срещата.

Така Пирин се завръща в елита след три сезона пауза. С победата си днес играчите на Уорън Фийни събраха 59 точки, с четири пред втория Локо Сф. Следващата седмица благоевградчани имат по програма мач с Кариана (Ерден), който се отказа от участие на полусезона, така че добавят още три в актива си без игра.

През първата част гостите имаха предимство в игрово отношение, но не успяха да реализират създадените положения. Спас Георгиев, Венцислав Бенгюзов и Станислав Манолев бяха най-блзио до попадение, но ударите им не намериха рамката на вратата.

В началото на втората част Пирин продължи да е по-активният тим на терена и това даде резултат в 58-ата минута. Тогава Антон Карачанаков получи топката в наказателното поле и бе спънат от Галин Минков и съдията резонно отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшия и без проблеми реализира за 1:0.

В 70-ата минута на срещата падна и втори гол във вратата на Литекс. Автор отново бе Карачанаков, който се разписа с мощен удар от границата на наказателното поле.

До края на мача темпото спадна, като Пирин спокойно изчакваше момента, в който ще се завърне официално в елита, а Литекс така и нямаше кой знае каква мотивация да търси промяна в резултата. Ловчанлии остават са средата на таблицата с актив от 32 точки. Тимът няма шанс за челните позиции.