Спортист взе своето срещу Септември (ВИДЕО)

Футболистите на треньора Ивайло Василев победиха с 3:1

Спортист Своге победи Септември Симитли с 3:1 и продължи борбата за челните позиции във Втора лига. През първата част футболистите на треньора Ивайло Василев вкараха един гол чрез Кирил Янакиев.

Гостите стигнаха до изравняване в 55-ата минута, когато точен бе бившия играч на Спортист Христо Иванов. Все пак класата си каза думата и с попадения на Кристиян Кочилов от пряк свободен удар и Деян Христов резултатът стана 3:1.

В 10-ата минута Спортист Своге създаде първата по-интересна голова ситуация. Кристиян Кочилов центрира от пряк свободен удар, но Томи Костадинов не успя да засече топката в мрежата на съперника.

В 16-ата минута Спортист поведе. Галин Ташев атакува отляво, центрира в наказателното поле, Деян Христов чукна леко топката към Кирил Янакиев, който се озова в позиция сам срещу Чарлз Тейлър и мушна топката в мрежата за 1:0.

Този гол даде необходимото самочувствие на Спортист, който сътвори още няколко добри голови ситуации. Първо в 25-ата минута Кирил Янакиев стреля мощно извън наказателното поле, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите. Само 3 минути по-късно Томи Костадинов се пребори за топката пред наказателното поле, стреля, но напречната греда бе верен помощник на Чарлз Тейлър.

Постепенно натискът на футболистите на Ивайло Василев се усили и те започнаха да играят доста по-често в половината на своите гости от Симитли.

В 35-ата минута и капитанът Борислав Стойчев застраши вратата на гостите. Той посрещна с глава центриране от пряк свободен удар, но топката излезе в аут.

Спортист направи много добра атака в 41-ата минута. Валентин Йосков проби отляво, центрира, топката премина чак до другия тъч, където я достигна Джулио Чарлов. Десният бранител също центрира и Деян Христов засече от движени, но стражът на гостите изби в корнер.

Малко по-късно Деян Христов бе изведен в добра позиция, успя да финтира защитник на гостите, но бе изпреварен от вратаря Тейлър.

В началото на втората част Спортист подложи съперника си на натиск, който се изрази в няколко сериозни опасности пред вратата на Септември.

Въпреки това обаче „шоколадите“ проспаха една от редките атаки на гостите. Стигна се до центриране в наказателното поле и Христо Иванов успя да изравни резултата в 55-ата минута.

Спортист върна преднината си в 73-ата минута. Тогава Кристиян Кочилов изпълни перфектно пряк свободен удар и отново даде преднина на своите.

5 минути преди края на срещата Деян Христов затвори мача с трети гол. Той стреля по прекрасен начин с левия крак от далечно разстояние и изпрати топката неспасяемо във вратата на Чарлз Тейлър за 3:1.

В края на срещата Ивайло Василев даде възможност за изява и на юношата на клуба Янко Ботев, който се появи в игра на мястото на Томи.

СПОРТИСТ – СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ 3:1

Голмайстори:
1:0 Кирил Янакиев 16, 1:1 Христо Иванов 55, 2:1 Кристиян Кочилов 73, 3:1 Деян Христов 85

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Джулио Чарлов, Борислав Стойчев, Богомил Богомилов, Галин Ташев, Мартин Михайлов, Кристиян Кочилов (89 – Стивън Славков), Томи Костадинов (90 – Янко Ботев), Кирил Янакиев (67 – Айкут Рамадан), Валентин Йосков (89 – Ваньо Иванов), Деян Христов (89 – Владислав Цеков)

СЕПТЕМВРИ: Чарлз Тейлър, Борислав Вакадинов, Даниел Гогов, Илия Мунин, Кирил Грозданов, Кирил Мутавджийски (77 – Емил Петров), Слави Костов, Тодор Траянов (77 – Иван Тасев), Христо Младенов (90 – Даниел Тейлър), Христо Иванов, Крум Николов