ОБЗОР: Тампа Бей удари Детройт в НХЛ (ВИДЕО)

Вижте лидерите в отделните дивизии

Блейк Колман вкара само 16 секунди след началото на мача и Михаил Сергачов добави още един гол на старта на втората третина за победа на Тампа Бей с 2:1 срещу Детройт в двубой от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Кристофър Гибсън спаси 22 удара на мястото на титулярния вратар Андрей Василевски, който получи почивка във втори пореден мач преди плейофите в НХЛ. Джонатан Берниер пък завърши с 40 спасявания за Ред Уингс, след като допусна гол с първия удар в мача. Филип Задина бе точен за Детройт 6:23 минути преди края на втората част.

Лайтнинг са с баланс 5-0-1 в последните си шест мача и са само на две точки от лидера в Централната дивизия Каролина. Детройт пък отдавна загуби шанс за плейофите и е предпоследен в класирането, с две точки пред Кълъмбъс.