ВЪВ ВРАЦА: Ботев потегли към спасението с победа срещу Етър (ВИДЕО)

Бабунски се отличи с гол и асистенция за скъпоценния успех, гостите играха почти цяло полувреме с човек по-малко

Ботев Враца спечели с 2:0 домакинството си на Етър от плеофите за оцеляване в efbet лига. По този начин врачани събраха 25 точки, с две повече от тима на Славия, който по-късно днес приема последния Монтана. Търновци имат 22.

Двата отбора изиграха много предпазливо първо полувреме. В 8-ата минута Петър Атанасов проби по дясното крило и стигна до аутлинията, от където подаде към нахлуващия Аласан Н Диайе, който стреля с левия крак, но ударът му бе блокиран.

Пет след това Етър можеше да поведе Милчо Ангелов изведе Ловре Кнежевич, който се озова сам срещу Красимир Костов. Вратарят на врачани обаче парира удара му. Миси Мезу се пребори за топката в 23-ата минута и отклони към Кенжевич, който пробва фалцов удар уловен от Красимир Костов.

В 29-ата минута Даниел Генов от Ботев Враца се откъсна сам срещу вратаря, а домакините имаха претенции, че Пламен Крачунов го е задържал и поискаха червен картон, но реферът Волен Чинков не отсъди нарушение.

Етър създаде напрежение пред вратата на врачани секунди преди края на първата част. Милчо Ангелов получи топката в наказателното поле с гръб към вратата. Пусна хитър пас с пета към Ловре Кнежевич, който стреля силно, но топката бе избита в корнер. От ъгловия удар отново Ангелов стреля, но Костов улови.

Пет минути след началото на второто полувреме Етър остана с човек по-малко на терена. Ловре Кнежевич изблъска с две ръце Костадин Ничев без топка. Съдията Волен Чинков веднага извади червен картон за играча на "болярите".

В 56-ата Симеон Мечев направи безобразна грешка. Дориан Бабунски бе изведен на добра позиция в наказателното поле. Той подаде към нахлуващия Чавдар Ивайлов, който стреля, но Христо Иванов изби в ъглов удар. След корнер вратарят на "болярите" са намеси още един път. А при втория пореден корнер топката се удари директно в страничната греда на Христо Иванов и излезе в аут.

В 74-ата минута домакините от Ботев създадоха още една добра ситуация. Петър Атанасов стигна до наказателното поле и отправи удар към Христо Иванов, който изпусна топката в първия момент, но след това я овладя. В 78-ата минута Ботев Враца вкара гол. Костадин Ничев центрира от десния фланг, а резервата Дориан Бабунски стреля с глава, топката тупна пред вратаря Христо Иванов и се оплете в мрежата му.

Секунди преди края Ботев Враца вкара втори гол. Мариян Иванов подволи на Бабунски да му открадне топката. Северномакедонецът подаде към непокрития Чавдар Ивайлов, който реализира на празна врата за 2:0.

БОТЕВ ВР - ЕТЪР 2:0
1:0 Бабунски (78)
2:0 Ивайлов (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 18. Илия  Миланов, 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Николов, 5. Костадин Ничев, 24. Алассане Н Диайе, 23. Христо Златински, 28. Самир Аясс, 10. Петър Атанасов, 94. Юлиан Ненов, 9. Даниел Генов

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра, 44.  Божидар Кацаров, 10. Меси Мезу, 84.  Здравко Илиев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен  Крачунов, 16. Симеон Мечев, 23. Христофор Хубчев