ДРАМА НА "ОВЧА КУПЕЛ": Фантастичен Вуцов спаси Славия от загуба (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" стигнаха до 1:1 с Монтана, битката за оставане вече е инфарктна

Монтана изненадващо измъкна 1:1 при гостуването си на Славия от първия кръг на плейофите за оцеляване. Тимът от Северозапада дори можеше да спечели, но блестящи изяви на Светослав Вуцов отказаха нападателите на гостите. Така интригата се завърза. "Белите" имат 24 точки, с една по-малко от Ботев Враца и с две повече от Етър. Тимът на Атанас Атанасов е на дъното с 21 т.

Мачът започна отлично за Монтана. Николай Минков центрира в наказателното поле на Славия, но там няколко негови съотборнити се разминаха с топката и не успяха да нанесат удар. В 10-ата минута обаче прошка нямаше. Тони Тасев прати топката в опасна близост до вратата на "блелите" и в опита да я изчисти Андреа Христов си заби автогол - 0:1.

Четири след това гостите бяха много близо до втори гол. Тони Тасев стреля директно от пряк свободен удар, но топката се отби от напречната греда. Славия отговори с удар на  Макрилос, който обаче не уцели вратата.

Нов шанс за изравняване на резултата се открви пред "белите" 38-ата минута, когато след центриране от корнер Георги Вълчев стреля с глава, но топката премина покрай лявата греда. Малко по-късно футболистите на Монтана поискахфа дузпа. Николай Минков влезе опасно в наказателното поле, а Надер Гандри се хвърли доста опасно в краката му, съдията обаче не реагира

Две минути преди края на първата част Макрилос се промъкна между двама футболисти на Монтана и шутира от границата на наказателното поле, но Макенджиев изби в ъглов удар. Славия все пак стигна до изравнителне гол в добавеното време на първата част. Михаил Александров получи топката отдясно и пусна пас в наказателното поле, където съвсем сам бе оставен Георги Вълчев. Халфът стреля, топката се удари се в дясната и влетя в мрежанта на Макенджиев за 1:1.

В 52-ата минута удар на Димитър Рангелов мина над вратата на Макенджиев. В 60-ата Емил Стоев също не сполучи.  Дме свлед това  Дарко Тасевски пусна хубав пас към Емил Стоев, но Благой Макенджиев първи стигна до топката. В 70-ата минута Андреа Христов центрира в наказателното поле, но Сергей Георгиев успя да изчисти в корнер, след който не последва нищо опасно.

В 74-ата минута Светослав Вуцов се намеси брилянтно три пъти в рамките на секунди, за да спаси вратата си от втори гол.

В 85-атаа Тони Тасев отправи техничен изстрел от далечна дистанция, но Вуцов отново се намеси страхотно и изби в корнер, след който младият страж улови топката.

СЛАВИЯ - МОНТАНА 1:1
0:1 Андреа Христов (11)
1:1 Георги Вълчев (45+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 75. Надер Гандри, 19. Филип Антовски, 70. Михаил Александров, 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос, 10. Радослав Кирилов, 71. Емил Стоев, 8. Димитър Рангелов

МОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов, 24. Давид Кики, 33. Стефан Цонков, 6. Янко Ангелов, 10. Владимир Айтов, 23. Сергей Георгиев, 19. Росен Кръстев, 8. Тони Тасев, 11. Николай Минков