БИТКА И ДРАМА В ПАЗАРДЖИК: Хебър се спаси срещу Локо (Сф) в 87-та минута

"Червено-черните" с огромна крачка към елита след 1:1

Локомотив (София) завърши наравно 1:1 срещу Хебър в мача им от 30-ия кръг от Втора лига.

Първите минуто от мача бяха за домакините, но техният натиск се оказа безплоден. В 14-ата минута гостите от София излязоха напред в резултата. Голмайсторът Светослав Диков засече подаване в наказателното поле на Хебър, след като беше изпуснат от бранител в зелено - 1:0 за Локомотив! След три минути "червено-черните" достигнаха до втори гол чрез Александър Александров, но имаше вдигнат флаг за засада е резултатът се запази.

В 25-ата минута Хебър докосна изравняването, но вратарят Цветомир Витков отби шут след разбъркване в наказателното поле. Последва нов изстрел, който обаче се спря в горната греда на вратата на "железничарите". Малко след това Цветелин Тонев от "зелените" се оказа на добра позиция в близост до рамката на Витков, но намери топката с коляно и я прати над целта.

В 34-ата минута с пропуск се отчете и Октай Хамдиев, който нанесе неточен удар от шест-седем метра пред голлинията на Локомотив. В последната минута на първото полувреме Витков отново показа класа, спасявайки изстрел от фаул на Тодор Чаворски.

Втората част започна с пробив на Ферари и удар по диагонала, но топката мина покрай вратата на Александър Любенов. Атаките се редяха пред двете врати, но в 87-та минута Чаворски успя да донесе ценната точка за хебърци с попадение, което им донесе точката и активът им вече е 43. Локо (София) пък е с 53 на второто място и е все по-близо до промоцията си в елита.

Стартови състави:

Хебър: Любенов, Дичев, Ташолов, Тонев, Гочев, Каракашев, Илиев, Чаворски, Търтов, Хамдиев, Ж. Петков;

Локомотив: Витков, Ферари, М. Петков, Орачев, Иванов, Семерджиев, Николов, Милошев, Матеус, Диков, Александров.

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор