ИСТОРИЧЕСКО! Лудогорец взе Десетата! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Тимът от Разград надмина рекорда на ЦСКА от девет поредни титли след 3:1 над Берое

Лудогорец е шампион на България за сезон 2020/21! Разградчани победиха с 3:1 Берое като домакин и грабна десетата си поредна титла.

Кирил Десподов, Доминик Янков и Клаудиу Кешеру донесоха историческия успех за разградчани, които вече са недостижими на върха в efbet Лига!

Лудогорец започна много активно срещата и създаде сериозна опасност още в първата минута. Кирил Десподов бе намерен много добре в наказателното поле, като се завъртя и стреля. Топката се отби в ръката на Теди Мезаг и излезе в корнер. Изпълнението на ъгловия удар се забави няколко секунди, за да бъде разгледана ситуацията, като бе преценено, че няма достатъчно основания да бъде посочена бялата точка.

След изпълнението на корнера Антон Недялков стреля силно с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

Три минути по-късно се случи нещо доста любопитно на терена. Десподов напредна в половината на гостите и изведе Текпетей сам срещу Генадий Ганев. Вратарят на Берое отрази удара на офанзивния футболист, но топката срещна напречната греда. Тя хвана неподготвен Александър Василев, който за малко да си отбележи автогол. Играчът на заралии обаче успя да изчисти отново в горната греда. В крайна сметка Вандерсон опита удар, който обаче мина над вратата. Оказа се обаче, че дори и Лудогорец да бе стигнал до попдение, то няма да бъде зачетено заради засада на Текпетей.

Домакините продължиха да натискат сериозно съперника си, като владееха доста по-често топката, но това така и не им помогна да стигнат до сериозни положения пред вратата на Ганев.

В 18-ата минута вратарят на Берое се намеси отлично след тежък удар на Бърнард Текпетей по диагонала и не допусна топката да влезе в мрежата му.

Малко по-късно, след грешка при изнасянето на топката, Кирил Десподов се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля с левия крак. Ударът му обаче не бе достатъчно силен, за да затрудни Генадий Ганев.

В ответната атака Берое създаде първото си по-сериозно положение пред Кристиан Кахлина. Октавио изведе Лебон на лявото крило с много добър диагонален пас. Офанзивният футболист навлезе в наказателното поле и стреля, но вратарят на Лудогорец улови. Домакините стигнаха до гол в 29-ата минута. Кирил Десподов бе изведен отлично от Вандерсон срещу Генадий Ганев. Българският национал преодоля стража на заралии и стреля по земя. Стив Фуртадо опита да изчисти, но само леко чукна топката и тя все пак влезе в мрежата. Ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като имаше съмнения за засада на Десподов. Оказа се обаче, че такава няма и попадението бе зачетено.

В 38-ата минута Берое получи право да изпълни дузпа. След центриране в наказателното поле Алиун Фал опита да отклони топката към вратата на Кахлина, но тя се чукна в ръката на Оливие Вердон. Ситуацията бе дълго разглеждана с ВАР, след което се наложи дори Драгомир Драганов да я гледа на монитора край тъчлинията

. В крайна сметка реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Гаюс Макоута, който със силен удар в десния ъгъл на вратата се разписа.

Секунди преди края на редовното време на първата част Берое създаде добро положение пред вратата на шампионите. След центриране в наказателното поле Октавио стреля с глава, но покрай вратата.

В петата минута на добавеното време Кирил Десподов центиране добре в пеналта на Берое. Жосуе Са надскочи всички, но стреля над напречната греда.

Второто полувреме започна с добро положение за Лудогорец. Елвис Ману бе изведе много добре зад гърба на защитата на Берое, като стреля в далечния ъгъл. Топката обаче срещна външната част на напречната греда и излезе в аут.

В 64-ата минута "орлите" създадоха поредна опасност пред Генадий Ганев. След подаване в наказателното поле на Текпетей се стигна до разбъркване, като Кешеру опита удар, който обаче встрани от вратата.

Домакините бяха много близо до гол в 72-ата минута. Кирил Десподов не изведен много добре от Доминик Янков сам срещу Ганев, като веднага стреля, но стражът на гостите изби в корнер.

В 79-ата минута Лудогорец вкара второ попадение. След грешка в отбраната на Берое Жордан Икоко напредна в полето на гостите и намери Доминик Янков в пеналта на заралии. Младият полузащитник се обърна отлично и стреля в далечния ъгъл. Генадий Ганев успя да чукне топката, но не толкова силно, за да спаси отбора си от гол.

Домакините решиха всичко в срещата в 83-ата минута. Отново Десподов бе изведен зад гърба на защитата на Берое, като излязъл очи в очи с Генадий Ганев подаде успоредно на голлинията към непокрития Клаудиу Кешеру, който вкара своя гол №138 с екипа на разградчани.

Лудогорец - Берое 3:1
1:0 Десподов 30
1:1 Макоута 37 (дузпа)
2:1 Доминик Янков 79