ЗВЕРЕВ ХВЪРЛИ БОМБАТА: Отстрани Надал в Мадрид (ВИДЕО)

Шампионът от 2018 г. ще се изправи срещу австриецът Доминик Тийм на полуфиналите

Александър Зверев хвърли бомбата в Мадрид, като победи Рафаел Надал с 6:4, 6:4 и се класира за полуфиналите на тазгодишното издание на турнира Мастърс 1000.

Германецът триумфира за около един час и 45 минути, като показа страхотна игра, за да спре Краля на клея. Матадорът, който петкратен шампион в испанската столица, дръпна с пробив за 4:2, но Зверев съумя след чудесни минаващи удари да върне моментално брейка. Германският тенисист продължи по възходяща и отново проби за 5:4, след което сервира успешно за сета.

Във втората част той реализира един пробив в петия гейм, а след това подчини съперника за място в полуфиналите.

Там съперник на шампиона от 2018 ще бъде австриецът Доминик Тийм, който по-рано обърна американеца Джон Иснър.

Зверев и Тийм имат общо десет мача до момента в съперничеството помежду си, като австриецът води убедително с 8-2 успеха. Тийм е в серия от четири поредни победи, включително тази във финала на US Open миналата година. Един от двата успеха на германеца обаче срещу австрийския му опонент е именно на турнира в Мадрид през 2018, когато той вдига титлата след 6:4, 6:4.