Лудогорец се издъни преди празненствата и загуби от Локо (Пловдив) с девет души (СНИМКИ+ВИДЕО)

Разградчани допуснаха пълен обрат и записаха едва втората си загуба за сезона

Шампионът на България Лудогорец допусна загуба с 1:2 от Локомотив (Пловдив) в мача помежду им от efbet Лига днес, изигран в Разград.

"Орлите" излязоха на терена с мисълта да зарадват феновете си преди официалното си награждаване със златните медали, но вместо това допуснаха пълен обрат, а за капак получиха и два червени картона и завършиха срещата с девет футболисти.

Първата опасност в срещата дойде още да са изминали и 60 секунди от двубоя. Кирил Десподов центрира отдясно в наказателното поле, където обаче малко не достигна на Елвис Ману да стреля с глава, а след това и Доминик Янков нсе размина с топката и не успя да нанесе удар.

Лудогорец откри резултата в 15-ата минута. „Орлите“ организираха чудесна атака, при която Доминик Янков комбинира с Бернард Текпетей отляво. Ганаецът успя да се освободи от Бирсент Карагарен и с страхотен удар в долния десен ъгъл вкара за 1:0.

Само две минути след това "черно-белите" изравниха. Парвиз Умарбаев получи отляво и центрира прекрасно на главата на оставения съвсем сам Георги Минчев. Нападателят отправи удар в десния ъгъл за 1:1.

В 28-ата минута "орлите" погледнаха по-смело към вратата на своя гост, когато Десподов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Ману успя да отклони топката под плонжа на Илко Пиргов и я насочи към вратата. В последния момент обаче Диниш Алмейда успя да изчисти.

Пълният обрат обаче стана факт в 32-ата минута, когато капитанът на гостите Димитър Илиев се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Текпетей срещу капитана на пловдивчани. Илиев получи центриране отляво, овладя я и бе препънат от ганаеца. Главният рефер Ивайло Стоянов посочи бялата точка, а след това и системата ВАР потвърди решението му. Илиев застана зад топката и безпроблемно отбеляза, носейки пълния обрат.

В 59-ата минута Лудогорец пропусна изключителен шанс за гол. Сисиньо бе изведен по десния фланг. Крайният бранител намери в наказателното поле Кирил Десподов, който се обърна и стреля, но след рикошет в крака на Алмейда, топката излезе в ъглов удар.

В 61-вата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Елвис Ману навлезе в наказателното поле. Нападателят на домакините си поведе дълго топката, а Илко Пиргов го изпревари и улови. Двамата футболисти обаче се сблъскаха много тежко, а Ману си заслужи втори жълт картон заради опасната игра спрямо вратаря на пловдивчани.

Четири минути по-късно Парвиз Умарбаев стреля опасно от пряк свободен удар, но встрани от целта. В 68-ата минута таджикистанецът се измъкна от Джордан Икоко и стреля от малък ъгъл, но Кахлина се намеси и спаси.

В следващите минути събитията на терена се успокоиха откъм голови положения, но в 81-вата минута Лудогорец остана с девет души на терена. След удар с лакът в главата на Димитър Илиев Каули Оливейра си заслужи втори жълт, респективно червен картон и остави в много тежка ситуация своите съотборници.

Лудогорец - Локомотив (Пд) 1:2
1:0 Текпетей 15
1:1 Минчев 17
1:2 Димитър Илиев (дузпа) 32

Лудогорец: Кахлина, Сисиньо, Терзиев, Ману, Десподов, Григоре, Икоко, Баджи, Текпетей, Янков, Каули

Локомотив: Пиргов, Алмейда, Масоеро, Гомис, Витанов, Умарбаев, Илич, Карагарен, Цветанов, Илиев, Илич

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона