ТРОЕН ВЪЗЕЛ: Атлетико изпусна Барса - 0:0 за Реал (ВИДЕО)

Тер Стеген с геройски изяви на вратата на каталунците

Атлетико М надигра, но не успя да победи Барселона в дербито от 35-ия кръг на Ла Лига. Дербито на “Ноу Камп” завърши 0:0. Резултатът урежда най-вече Реал М, който при успех в домакинството си на Севиля утре ще поведе в класирането.

В момента лидер е Атлетико с актив от 77 точки. Тимът на Роналд Куман е втори със 75, а Реал трети със 74.

Атлетико застраши вратата на Барселона още в третата минута. Тома Лемар пробва удар по земя, но Тер Стеген улови. Седем след това и Луис Суарес не успя след директен удар от фаул. В 13-ата Диего Симеоне направи принудителна смяна. На мястото на Тома Лемар влезе Саул Нигес.

Гостите продължиха да създават по-опасните ситуации, въпреки че Барса владееше повече топката. В 19-ата минута Кореа получи хубав пас в наказателното поле, но Ленгле се хвърли в краката му и предотврати чист гол. В 29-ата каталунците стигнаха до първи точен удар в мача чрез Гризман, но Ян Облак се справи. Малко след това пък се наложи и Барселона да направи принудителна смяна - Серхио Бускетс бе заменен от младока Илаиш Мориба.

В 34-ата минута нова светкавична атака на Атлетико завърши с изстрем към Тер Стеген, но той отрази с една ръка. Още в следващата атака Суарес опита да изненада германеца с удар от малък ъгъл, но той отново спаси, този път с крак. Нападателят на гостите се опита да си изпроси дузпа в 38-ата минута. Тер Стеген изчисти топката от главата му, а той се хвърли артистично на земята, но съдията не му обърна внимание.

В 41-ата минута Лео Меси тръгна от центъра и можеше да вкара, но Ян Облак успя с върха на пръстите си да закачи топката, точно колкото тя да не влезе във вратата. Това бе и всичко по-интересно за първата част в което Атлетико Мадрид доминира над съперника си.

След почивката Барса натисна, но пък и защитата на Атлетико Мадрид се справяше повече от добре с атаките на домакините. В 62-та минута младокът Илаиш Мориба бе намерен в наказателното поле и стреля от воле, но шутът му бе блокиран. Малко след това Пике засече с глава центриране на Меси, но Облак улови хладнокръвно. Самият Меси също тества рефлексите на Облак с добро изпълнение на свободен удар. Словенецът отново нямаше грешка.

В 70-та минута Араухо си помисли, че е дал аванс на Барселона. Защитникът засече с глава центриране от лявото крило и най-накрая преодоля Облак. Уругваецът обаче е бе в положение на засада.

Добрите изяви на домакините продължиха и в 85-ата минута резервата Усман Дембеле направи нов пропуск. Алба проби и центрира от лявото крило, а французинът не успя да насочи с глава топката от десетина метра фронтално срещу вратата.

В добавеното време на срещата Меси стреля опасно от свободен удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИКО М 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БАРСЕЛОНА: 1. Тер Стеген, 2. Дест, 3. Пике, 5. Серхио, 7. Гризман, 10. Меси, 15. Ленгле, 16. Педри, 18. Жорди Алба, 21. Де Йонг, 28. Мингеса

АТЛЕТИКО М: 13. Облак, 23. Трипиър, 15. Савич, 18. Фелипе, 22. Ермосо, 6. Коке, 14. Йоренте, 11. Лемар, 21. Караско, 9. Суарес, 10. Кореа