В ИСПАНИЯ: Реал се спаси от загуба срещу Севиля в 94-ата минута (ВИДЕО)

VAR спря домакините за пълен обрат, титлата още е на хоризонта

Реал М се спаси от загуба срещу Севиля с гол в 94-ата минута. Двубоят от 35-ия кръг на Ла Лига завърши 2:2. Равенството спря шампионите за първото място. При победа тимът на Зинедин Зидан щеше да се изравни по точки с Атлетико М, но да поведе в класирането заради по добрите си показатели в директните двубои. "Дюшекчиите" водят със 77 т., Реал е втори със 75, колкото има и третия Барселона. Четири по-малко има Севиля. До края на сезона остават три кръга.

Севиля стартира отлично двубоя и имаше инициативата в началните минути. Първата опасност обаче беше беше пред вратата на Бону. В 12-ата минута Карим Бензема вкара с глава, но след проверка на VAR се оказа, че има засада на Одриосола при изграждането на атаката и голът не беше зачетен. В 20-ата Сусо опита изстрел, но неточно.

Две по-късно натискът на Севиля даде резултат. След центриране в наказателното поле, Иван Ракитич свали топката, а Фернандо отбеляза за 1:0.

В 31-ата минута Бензема отправи хубав удар, който вратарят на гостите отрази. Севиля играеше предпазливо и търсеше възможности на контраатаки, но не получаваше много шансове. Малко преди почивката Каземиро отправи отличен удар, но покрай вратата.

Лука Модрич можеше да изравни в 52-ата минута, когато проби отдясно и шутира силно към вратата на гостите. Бону обаче спаси. Минута по-късно топката срещна ръката на Диего Карлос в наказателното поле на домакините. Дузпа обаче не беше отсъдена.

Зинедин Зиадн реши да пусна Марко Асенсио в 65-ата минута, а две по-късно това даде резултат. Кроос подаде за Асенсио, който прати топката м близкия ъгъл на Бону - 1:1.

В 75-ата дойде и решаващият момент в мача. Топката беше центрирана в наказателното поле на Реал и се отби в  ръката на Милитао, но реферът не забеляза това. Домакините организираха бърза конта, а Бензема се озова сам срещу вратаря, тръгна да го преодолява и беше съборен, което без съмнение трябваше да е дузпа. След намесата на VAR обаче видя играта с ръка на защитника на Реал и отсъди наказателен удар за гостите. Иван Ракитич шутира в долния ляв ъгъл на Куртоа и изведе тима си отново напред - 1:2.

Домакините натиснаха и това даде резултат в четвъртата минута от добавеното време. Тони Кроос шутира, а топката рикошира в десния крак на Диего Карлос, което обърка стражът на гостите Бону и влетя в мрежата му - 2:2. Попадението беше записано като автогол.

Веднага Каземиро отправи техничен изстрел, който профуча край левия страничен стълб на Бону. С това приключи и мачът.

РЕАЛ М - СЕВИЛЯ 2:2
0:1 Фернандо (23)
1:1 Асенсио (67)
1:2 Ракитич (78)
2:2 Диего (90+4-авт.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Милитао, Начо, Кроос, Бензема, Модрич, Марсело, Каземиро, Валверде, Одриосола, Винисиус Жуниор

СЕВИЛЯ: Бону, Навас, Кунде, Диего Карлос, Акуня, Фернандо, Ракитич, Жордан, Сусо, Папу Гомес, Окампос