СЛАВИЯ ОЦЕЛЯ! "Белите" надвиха Етър с 3:0 и на 99,9 процента остават в елита (СНИМКИ+ВИДЕО)

Кирилов на два пъти и Макрилос оформиха класическия успех на "Ивайло"

Славия успя да победи с категоричното 3:0 Етър като гост в мача им от 29-ия кръг на efbet Лига. "Белите" изиграха много добър мач и след почивката решиха всичко в срещата с три безответни гола, които на практика им носят спасението този сезон.

В 6-ата минута Алдаир опита центриране в наказателното поле, но бе блокиран от Петер Макрилос. Минута след това Мезу стреля с глава, но покрай вратата на Вуцов.  В 13-ата минута Драгомир Драганов влезе в разговор с Александър Томаш, след като треньорът на "виолетовите" се изнерви за отсъждане на удар от вратата вместо корнер за неговия тим.

В 31-ата минута Петер Макрилос изпълни свободен удар от голяма дистанция, но вместо да центрира реши да стреля директно, пращайки далеч от целта. В 40-ата минута Христофор Хубчев не позволи на Емил Стоев да създаде опасност за Иванов. След последвалия ъглов удар вратарят на Етър отново нямаше работа. Четири минути след това Макрилос стреля от дистанция, но покрай вратата.

В 51-ата минута Хосе Чембърс изчисти в корнер след центриране в наказателното поле на Кирилов. Три по-късно Славия поведе в резултата след груба грешка на Христо Иванов. Стражът на Етър излезе, за да пресече подаване на Ертан Томбак, но не се справи в ситуацията и топката стигна до Радослав Кирилов, който я насочи в опразнената врата.

В 69-ата минута Кирилов удвои аванса на Славия, вкарвайки страхотен гол след подаване от Емил Стоев.В 79-ата минута Петер Макрилос удари греда и не успя да направи преднината на Славия класическа.

В 81-ата минута изстрел на Радослав Кирилов се отби в страничния стълб, но топката стигна до Макрилос, който я прати в опразнената врата, за да реши всичко в срещата - 0:3.

Така столичани събраха 30 точки и оглавиха група Б на втората осмица, докато Етър остава на дъното с 22 точки.

ЕТЪР - СЛАВИЯ 0:3
0:1 Кирилов 54
0:2 Кирилов 69
0:3 Макрилос 81

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 81. Венелин Филипов, 10. Меси Мезу, 17. Натаниел, 26. Мариян Иванов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев, 3.  Хосе Кордоба, 23. Христофор Хубчев

СЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 75. Надер Гандри, 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 71. Емил Стоев, 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос, 17. Ерол Дост, 10. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов