Спартак победи Левуново с 3:2 в Склаве

Футбол се играе 90 минути. Надявам се за в бъдеще да не се допускат такива индивидуални грешки, обви президентът на гостите

В мач от 19 кръг на първенството от областна група Струма-1 Спартак Склаве победи Левуново 2014 с 3:2.

Само при успех домакините можеха да изравнят точките с гостуващия тим. В същия момент отборът на Левуново бе с нагласа за победа, за да може да се откъсне от следващите го отбори и да се укрепи на второто място.

Около 400 зрители станаха свидетели на много интересен мач, в който видяха пет гола. Срещата започна с  натиск на отбора на домакините.

Още в 8-ата минута Илия Чакалов от голямата палантерия със страхотен шут опъна мрежата зад стража на Левуново за 1:0. Атаките на домакините се провеждаха най-вече по десния фланг чрез Стойчо Герчев. В 37-ата минута Герчев отне топката в средата на терена, овладя я, напредна, насочи я към Илия Чакалов, който майсторски тръгна фронтално с кълбото, преодоля централния защитник на гостите и с левия си крак го изпрати в десния ъгъл за 2:0.

Две минути по-късно Васил Феридаров от 25 метра от фаул озори вратаря на гостите, който изби кълбото в ъглов удар. При този резултат футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме отново футболистите на домакините бяха тези, които отбелязаха ново попадение. Това стана в 53-ата минута, когато след центриране отляво на Благой Киров последва странична ножица от Васил Феридаров, кълбото се отби от защитник на гостите и Чакалов от 10 метра оплете топката в мрежата на противниковия страж за 3:0. Извършени бяха две смени от страна на наставника на домакините като на мястото на Илиян Сухарев влезе Венелин Костадинов, а на мястото на Илия Чакалов-Кирил Бакалов. Чакалов напускайки терена бе изпратен с бурни  аплодисменти от публиката заради отличната и игра и отбелязания хеттрик в този двубой. За жалост резервните футболисти от отбора на Спартак не успяха да заменят на 100% титулярите. Темпото и качеството на играта спадна чувствително. Постепенно играта се пренесе в половината на домакините.

В 70-ата минута след центриране от фаул от 30 метра вратаря на Спартак Димитър Пънев изби с юмрук топката високо и това бе добре дошло за стоящия наблизо Мартин Атанасов, който с глава я изпрати в мрежата за 3:1. Атаките се редуваха една след друга. В 90-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле на Спартак стоящия на първа греда Мартин Атанасов с глава изпрати топката в мрежата за 3:2. Този мач бе ръководен отлично от петричкия арбитър Иван Георгиев, който бе поздравен от футболистите на двата отбора и от феновете.

След мача основният футболист на Спартак Склаве Стойчо Герчев сподели: „Изиграхме силно първо и недобро второ полувреме. Не се отчетоха по подобаващ начин влезлите в игра колеги. С тази победа вече сме с 32 точки и делим второто място с отбора на Левуново-2014”.

„Стана интересен мач. Изненадващо през първата част на срещата бяхме надиграни от отбора на домакините. След две детински грешки ни бяха отбелязани два гола. През второто полувреме инкасирахме нов гол след поредна грешка и сякаш за домакините всичко бе до тук. Последните 25 минути тотално надиграхме отбора на Спартак, отбелязахме две красиви попадения-дело на Марин Атанасов. Футбол се играе 90 минути. Надявам се за в бъдеще да не се допускат такива индивидуални грешки и да тръгнем отново с победите още в неделя срещу отбора на Долно Осеново като домакини”, сподели президента и старши треньор на ФК Левуново-2014 Костадин Миндов.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили