ИЗВЪНРЕДНО: Манчестър Сити е новият шампион на Англия! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" ликуват с титлата, след като Лестър надви Манчестър Юнайтед с 2:1 на "Олд Трафорд"

Манчестър Сити е новият шампион на Висшата лига! "Гражданите" официално се недостижими на върха, след като основният им преследвач Манчестър Юнайтед допусна домакинска загуба срещу Лестър с 1:2 и подари първото място на големия си враг.

"Червените дяволи" излязоха с много експериментален състав и това логично доведе до успеха на "лисиците", които пък взеха много ценни три точки в битката си за влизане в топ 4.

Първата добра ситуация в мача дойде след осем минути и то бе за Лестър. Джейми Варди се измъкна при центриране отдясно от Ерик Баи и опита удар с пета, но той не бе сполучлив и играта продължи. След десет минути игра "лисиците" откриха резултата чрез Люк Томас. Той реализира първият си гол през кариерата си във Висшата лига, наказвайки високо изнесената линия от защитата на домаините. Айосе Перес бе изведен вдясно и центрира великолепно наляво за Томас, който от воле посрещна топката и я прати в горната лява сглобка на вратата, пазена от Де Хеа - 1:0 за Лестър.

Домакините от Манчестър заличиха пасива си след 15 минути игра. Тогава Амад Диало овладя много дълъг пас пред наказателното поле на Лестър и продължи надясно. Закупеният за 40 милиона през зимата играч видя Мейсън Грийнууд в наказателното поле на Лестър. Англичанинът финтира бранител на "лисиците" и отправи удар по земя, като Каспер Шмайхел не успя да спре топката с крак - 1:1.

До края на полувремето Лестър установи превес върху контрола на топката, но дотам, като положения пред вратата на Юнайтед нямаше. Първата ситуация през втората част бе на сметката на домакините. Алекс Телеш центрира топката за Мейсън Грийнууд, който отигра с глава, но Тимоти Кастан спря пътя на топката преди Каспер Шмайхел да трябваше да се намесва.

След близо час игра Де Хеа направи блестящо спасяване, след като Келечи Ихеаначо бе изведен зад гърба на защитата на "червените дяволи", но с гърди испанският страж парира изстрела. В 65-ата минута Лестър отново поведе в резултата. Гостите реализираха втори гол чрез турчина Союнджу, който с брилятен завършващ удар матира Де Хеа за крайното 1:2.

В 73-ата минута Лестър бе много близо до трети гол. Келечи Ихеаначо центрира към Варди, който отигра страхотно с глава и върна за Тилеманс на далечната греда. Белгийският халф не успя обаче да отиграе топката и спря в страничния стълб на Де Хеа.

Манчестър Юнайтед - Лестър 1:2