Нищо ново - Барселона пак беше на минути от върха в Испания и пак се издъни (СНИМКИ+ВИДЕО)

Победа на каталунците днес щеше да ги прати на първото място в Ла Лига два кръга преди края

Барселона изпусна пореден златен шанс да се изкачи на първото място в Ла Лига, след като завърши 3:3 при гостуването си на Леванте от 36-ия кръг на шампионата.

Отличен гол на Лионел Меси и аванс от два гола до почивката не бяха достатъчни за "каталунците", които все пак отново поведоха 25 минути преди края, но допуснаха трети гол в заключителните минути на срещата.

Барселона започна вихрено мача и още в първите няколко минути Френки де Йонг и Педри сътвориха две прекрасни положения пред вратата на Леванте. И в двете ситуации обаче, домакините оцеляха. Веднага след втория пропуск на Педри от непосредствена близост, Лионел Меси бе фаулиран пред наказателното поле и Барселона получи правото да изпълни пряк свободен удар. Самият Меси се нагърби с изпълнението, но прати топката в стената.

В 20-ата минута домакините стигнаха до добра възможност след груба грешка на Усман Дембеле в наказателното поле на Барса. Футболистите на Леванте обаче не съумяха да стрелят застрашително към вратата на Тер Стеген. В ответната атака Ленгле пробва далечен шут, който също не затрудни противниковия страж.

Резултатът в мача бе открит в 26-ата минута, когато Лионел Меси отново порази целта. Жорди Алба центрира много добре отляво, топката рикошира в бранител на Леванте и попадна точно на левия крак на Лионел Меси, който с удар от въздуха я прати в мрежата за 1:0. Още в следващата атака Алба имаше шанс да удвои преднината на своя тим, но силният му шут не попадна в целта.

Отговорът на домакините дойде чрез Енис Барди, който стреля опасно в 30-ата минута, но Тер Стеген внимаваше и отрази удара.В 34-ата минута Барса нанесе втори удар след прекрасна контраатака. Усман Дембеле бе изведен   по десния фланг, и въпреки че два достигна топката до аутлинията, той успя да върне коженото кълбо към границата на вратарското поле, където Педри от близка дистанция реализира на опразнената врата – 2:0.a

В последната минута на първата част Серхио Бускетс пропусна златен шанс да направи преднината на каталунците класическа. След центриране отдясно, халфът на Барса игра с глава, но не успя да насочи топката във вратата. Веднага след това главният рефер на двубоя свири край на първата част без да даде никакво продължение.

Само в рамките на три минути през втората част – от 57-ата до 60-ата, Леванте шокира своя именит съперник. Първо Гонсало Мелеро се разписа с глава след центриране отдясно, а веднага след това, след грешка при изнасянето на топката от страна на Барса, Рожер и Хосе Луис Моралес комбинираха с двойно подаване, а голмайсторът на домакините завърши атаката с прекрасен удар в долния ляв ъгъл на вратата – 2:2.

Футболистите на Барселона обаче реагираха като ужилени и само четири минути по-късно отново излязоха напред в резултата. Този път точен за гостите бе Усман Дембеле. Нападателят на каталунците бе оставен непокрит отдясно и след като топката попадна малко случайно в него, той стреля мощно, за да реализира третия гол за Барса в мача.

Вместо обаче да търсят по-солиден аванс, гостите решиха да задържат повече топката, а Роналд Куман извади Антоан Гризман и Осман Дембеле, за да пусне в игра Брайтуайт и Сержиньо Дест в очевидно дефанзивна насока.

Това обаче му изигра лоша шега, тъй като в 83-та минута Леванте изравни за втори път. Серхио Леон получи топката в наказателното поле след подаване на Тоно и с прецизен изстрел оплете кълбото в мрежата на Тер Стеген за трети път тази вечер.

Стартови състави:

Леванте: Фдез, Гарсиа, Пиер, Дуарте, Рожер, Барди, Моралеш, Весо, Фрутос, Мирамон, Мелеро

Барселона: Тер Стеген, Пике, Араухо, Бускетс, Гризман, Меси, Дембеле, Ленгле, Педри, Жорди Алба, Де Йонг

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман