ОГРОМНА ДРАМА НА ГЕРЕНА: Левски надви Черно море след здрава битка и скандали (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" направиха обрат за 2:1, продължават да мечтаят за Европа

Левски записа трета поредна победа от началото на плейофите в efbet лига. "Сините" обърнаха с 2:1 Черно море на "Герена" след здрава битка и скандали. По този начин те се доближиха на четири точки от седмото място, което дава право на участие на бараж за Европа. Там продължават да са именно "моряците". Те имат 41, столичани са осми с 37.

Изненадващо на вратата на Левски започна Звонимир Микулич, който в предишния мач отстъпи мястото си на Николай Михайлов, а той от своя страна се представи блестящо и бе с основна заслуга за успеха срещу Ботев Пд с 1:0. Сега обаче хърватинът се завърна под рамката.

Гостите първи стигнаха до удар. В петата минута Васил Панайотов изпълни отлично пряк свободен удар, Звонимир Микулич обаче спаси. В 14-ата тимът на Илиан Илиев имаше претенции за дузпа. Леандро Андраде опита центриране, което беше блокирано от Ивайло Найденов. На повторението обаче се видя, че топката първо се удря в крака и след това в ръката на защитника на Левски.

Четвърт час след началото Здравко Димитров влезе в наказателното поле на Черно море, но топката му бе отнета от отбраната на гостите. В 18-ата минута центриране на Илиан Илиев-младши беше изчистено от Патрик-Гарбиел Галчев, който за малко не прати топката в собствената си врата.

Последваха неточни удари на Васил Панайотов и Леандро Андраде, както и красиво, но безрезултатно изпълнение на Ивайло Найденов, за да дойде 41-ата минута, когато Черно море поведе в резултата. Разписа се Илиан Илиев-младши след асистенция на Леандро Андраде.

Левски отговори с удар с глава на Здравко Димитров, който бе спасен от Георгиев, а при добавката Марин Петков пропусна да изравни. Секунди по-късно "сините" все пак стигнаха до изравнителен гол. Галчев центрира и Начо Монсалве стреля от въздуха, а топката рикошира във футболист на гостите и влезе - 1:1.

В 58-ата минута Левски организира добра. Драган Михайлович проби по десния фланг, след което подаде към Здравко Димитров. Крилото центрира в наказателното поле, където Марин Петков стреля с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Малко след това в игра за Левски се завърна Матео Стаматов. Фланговият футболист дълго време лекуваше контузия и не беше играл за  "сините" през пролетта. В 70-ата минута "Герена" избухна, за за приветства появата и на близнаците Борислав и Радослав Цоневи на терена.

В следващите минути на терена се заформи здрава битка, която водеше до често накъсване на играта заради множеството нарушения.

Левски успя да стигне до пълен обрат в 78-ата минута. Радослав Цонев центрира великолепно от фаул, Мартин Райнов стреля с глава, но Георгиев спаси. При добавката Живко Атанасов не сгреши и реализира.

След попадението треньорският щаб и футболистите на "моряците" имаха претенции към съдийската бригада първо за засада при попадението, а след това и за фаул в атака на Билал Бари, но те бяха подминати от Радослав Гидженов. Треньорът на варненци Илиан Илиев и Васил Панайотов получиха жълти картони. Обстановката на терена се изнерви и до края преобладаваха груби нарушение и скандали, но се размина без ексцесии.

След последния съдийски сигнал феновете, които се завърнаха на "Герена" след повече от година нахлуха на терена, за да празнуват с футболистите.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
0:1 Илиан Илиев (41)
1:1 Начо Монсалве (43)
2:1 Живко Атанасов (78)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров, 20. Начо Монсалвее, 22. Патрик-Габриел Галчев, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков, 89. Андриан Краев, 91. Драган  Михайлович

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев, 15. Леандро Андраде, 71. Васил Панайотов, 10. Илиан  Илиев, 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго Енрике, 20. Зе Гомеш

90+4 - Край на мача

90+3 - Мартин Петкол остана сам срещу Георги Георгиев, но не успя да го преодолее

78 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Радослав Цовев центрира от фаул, Мартин Райнов стреля с глава, но Георгиев спаси. При добавката обаче Живко Атанасов не сбърка

70 - Близнаците Борислав и Радослав Цоневи също се появиха на терена и бяха посрещанти с одобрителни възгласи от трибуните

62 - В игра за Левски се завърна Матео Стаматов. Фланговият футболист дълго време лекуваше контузия и не беше играл за  "сините" през пролетта

58 - Здравко Димитров центрира в наказателното поле, където Марин Петков отправи удар с глава, но встрани от вратата

52 - Центриране на Леандро Андраде се озова право в ръцете на Микулич

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Край на първото полувреме!

43 - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Галчев центрира, а Начо Монсалве стреля от въздуха, топката рикошира и влезе за 1:1

42 - Удар с глава на Здравко Димитров бе спасен от Георгиев, а при добавката Марин Петков пропусна да изравни, тъй като защитник пресече изстрела му и се стигна до корнер

41 - ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Илиан Илиев-младши се разписа след асистенция на Леандро Андраде

35 - Изчистена от защитата на Черно море топка попадна в Ивайло Найденов, който стреля от въздуха. Получи се красиво изпълнение, топката обаче мина встрани от вратата

29 - Леандро Андраде също се опита да изненада Микулич с шут извън наказателното поле, но изключително неточно

24 - Далечен удар на Васил Панайотов мина покрай вратата на Левски

18 - Илиан Илиев-младши центрира по земя в наказателното поле на Левски, а там пръв до топката стигна Патрик-Гарбиел Галчев, който я изчисти в корнер

15 - Здравко Димитров проби, влезе в наказателното поле, но топката му бе отнета от отбраната на гостите

14 - Леандро Андраде напредна отляво и опита центриране в наказателното поле, което беше блокирано от Ивайло Найденов. Гостите имаха претенции, че футболистът на "сините" е играл с ръка, но реферът отсъди ъглов удар. На повторението се видя, че топката първо се удря в крака му и след това в ръката

5 - Васил Панайотов изпълни отлично пряк свободен удар, Звонимир Микулич обаче внимаваше и спаси