Созопол засили Нефтохимик към Трета лига след обрат

Домакините изпуснаха дузпа в продължението

Созопол победи Нефтохимик в мач от XXXII кръг на Втора лига. На стадион „Арена Созопол“ момчетата на Маргарит Димов се наложиха с 3:2.

Нефтохимик успя да поведе още в 7-ата минута. Раел Лолала бе точен за 0:1.

Ранното попадение обаче не смути домакините, които осъществиха обрат. Цветомир Тодоров изравни в 22-ата минута, а в 44-ата Борис Тютюков направи 2:1.

В 61-ата минута Уилсон Менезез даде нови надежди на „шейховете“, вкарвайки за 2:2.

Две минути преди края на редовното време, обаче Созопол стигна до победата с 3:2. Точен бе Венци Гюзелев.

В продължението на мача пък настана истинска драма. Първо бе отсъдена дузпа в полза на Созопол, но Молдованов не успя да реализира.

След това пък Нефтохимик бе изключително близо до изравняването. Марин Орлинов засече с глава центриране от корнер. Топката обаче бе избита преди да влезе в мрежата.

Със спечелените 3 точки, отборът на Созопол вече има 38 и заема 7-о място в класирането. Нефтохимик пък остава последен, на точка от спасителната позиция, която в момента се заема от Локомотив (ГО).