ТРИЛЪР ПОД АЯЗМОТО: 33 удара, 2 дузпи, VAR и 3:3 на Берое - ЦСКА 1948 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора направиха спектакъл в мач без значение за класирането

Берое и ЦСКА 1948 завършиха наравно 3:3 в много драматичен мач в Стара Загора. Срещата донесе много емоции, две дузпи, червен картон и нови успешни намеси на ВАР в елита на България.

В 10-ата минута Марио Топузов получи добра топка в наказателното поле на Берое, финтира защитник на домакините и стреля, но Душан Перниш улови. Ибрахима Конте опита да затрудни Даниел Наумов с удар от фаул в 18-ата минута на двубоя, но стражът на столичани бе на мястото си и спаси.

В 22-ата минута ЦСКА 1948 създаде добро положение пред вратата на Берое. След центриране в наказателното поле на Берое се получи разбъркване, като топката попадна в краката на Марио Топузов. Изстрелът му обаче бе избит в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Димитър Пиргов стреля с глава, но над напречната греда.

Гостите пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата в 30-ата минута на срещата. Ангел Бастунов бе изведен в наказателното поле, като подаде на Денислав Александров. Офанзивният футболист опита удар, който обаче бе блокиран от защитник на Берое.

Ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като Александър Цветков влезе доста спорно в краката на Александров и съдията Георги Давидов реши да посочи бялата точка.

Зад топката застана Ивайло Чочев, който стреля силно в центъра на вратата и не остави никакви шансове на Душан Перниш.

Малко по-късно Денислав Александров опита да затрудни вратаря на домакините с удар от наказателното поле, но топката прелетя покрай вратата.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме отново се наложи ВАР да влиза в употреба. Ивайло Чочев удари с лакът Александър Василев в центъра на терена. Ситуацията бе разгледана със системата за видеонаблюдение, като халфът на ЦСКА 1948 получи втори жълт картон и бе изгонен.

Берое създаде първата по-сериозна опасност през второто полувреме, като Ибрахима Конте опита удар от близко разстояние, но не успя да уцели вратата.

В 55-ата минута ЦСКА 1948 получи право да изпълни втора дузпа. Мартин Камбуров спъна Симеон Петров в наказателното поле и съдията Георги Давидов веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Русев, който с мощен удар матира Душан Перниш.

В ответната атака Берое върна едно попадение. Алиун Фал намери Мартин Камбуров пред вратата на гостите, като нападателят успя да се възполва по най-добрия начин и да прати топката в мрежата на Даниел Наумов. Това бе гол №251 в първенството за футболиста на заралии.

Малко по-късно отново Камбуров създаде сериозни главоболия за вратаря на ЦСКА 1948. Нападателят стреля много опасно с глава след центриране в наказателното поле, но топката мина покрай дясната греда. В 67-ата минута гостите стигнаха до трети гол. След лошо изчистена топка от страна на Душан Перниш топката попадна в Георги Русев, който с прецизен удар от над 35 метра прехвърли стража на Берое.

Само три минути по-късно Берое се върна в срещата. Мартин Камбуров бе изведен отлично зад гърба на отбраната на ЦСКА 1948, като нападателят вместо да се разпише подаде на Ибрахима Конте, който на празна врата вкара за 2:3.

В 79-ата минута домакините бяха много близо до изравнително попадение. Ибрахима Конте нахлу в наказателното поле от лявото крило и стреля. Даниел Наумов обаче се намеси и успя да избие в горната греда.

Берое продължи да натиска съперника си и стигна до изравнителен гол в 83-ата минута. Ибрахима Конте центрира в пеналта на гостите, където Кукула с глава свали към Алиун Фал, който от близко разстояние не сгреши и направи резултата 3:3.

Стартови състави:

Берое: Перниш, Али, Мезаг, Цветков, Фал, Конте, Василев, Лебон, Ангелов, Стефанов, Камбуров

ЦСКА 1948: Наумов, Господинов, Пиргов, Петров, Марин, Чочев, Хайдаров, Топузов, Бастунов, Александров, Русев

Лудогорец пусна билетите за Крумовград

Вижте какво съобщиха от Разград

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона