Смел Брайтън успя да постигне впечатляващ обрат над 10 от Сити (ВИДЕО)

"Гражданите" приключиха рекордната си серия

Брайтън направи обрат от 0:2 до 3:2 срещу новия шампион Манчестър Сити.  Илкай Гюндоган (2) и Фил Фоудън (48) бяха точни за гражданите, но Леандро Тросар (50), Адам Уебстър (72) и Дан Бърн (76) обърнаха развоя на мача.

Така Сити прекъсна рекордната си серия от 12 поредни победи на чужд терен. Все пак срещата беше без особено значение и за двата отбора. Сити е шампион, докато Брайтън успя да се спаси.

Манчестърци влязоха по-остро в мача и поведоха още във 2-рата минута. Рияд Марез проби по десния фланг и центрира в наказателното поле. Илкай Гюндоган скочи високо и с глава прати топката във вратата за 1:0.

В 10-ата минута Жоао Кансело остави своя тим с човек по-малко. Той задръжа откъсващия се Дани Уелбек и главният съдия Стюард Атуел бе безкомпромисен, като му показа директен червен картон. Ситуацията бе преразгледан и чрез системата ВАР, която потвърди правотата на съдийското отсъждане.

Въпреки численото си преимущество, „чайките“ не успяха да изравнят. Ман Сити приемаше играта в собствената си половина и разчиташе на контраатаки. Брайтън съумя да организира няколко стойностни атаки, но не и сериозно да затрудни Едерсон.

В 48-ата минута Манчестър Сити вкара втори гол. Прекрасен индивидуален рейд на Фил Фодън остави без отговор Бен Уайт и Адам Уебстър, а топката влетя във вратата, пазена от Роберт Санчес. Това беше гол номер 15 през сезона за младия халф, а освен това той може да се похвали и с 10 асистенции. С принос за повече голове на Сити от старта на кампанията е само Де Бройне.

Дарън Потър веднага направи смяна, като извади от игра Джакханбахш, а вместо него влезе Адам Лалана. Секунди по-късно "чайките" върнаха едно попадение. Всичко започна с грешен пас на Родри, а Тросар замахна няколко пъти преди да стреля и да намали на 1:2.

В 72-ата минута логичното се случи и домакините изравниха. Грос намери Уебстър, който вкара за 2:2.

Четири минути по-късно Брайтън направи пълен обрат. Дан Бърн засече една отбита топка и я прати в горния десен ъгъл за 3:2.

Челси прегази Евертън с 6:0, Палмър вкара четири (ВИДЕО)

"Сините" се върнаха в топ 10 след лекция срещу "карамелите"

Верона остави Аталанта далеч от топ 4 след 2:2 (ВИДЕО)