СЛАДКО ОТМЪЩЕНИЕ: Челси надви Лестър и е на крачка от Шампионската лига (ВИДЕО)

Два отменени гола и контузия не спряха "сините" от Лондон

Челси победи Лестър с 2:1 в двубой от предпоследния кръг от английската Висша лига, игран на стадион "Стамфорд Бридж". Антонио Рюдигер (47) даде аванс за "сините" от Лондон, Жоржиньо (67) удвои от дузпа. Келечи Ихеаначо (76) върна едно попадение, но "лисиците" така и не успяха да се доберат поне до равенството.

Така Челси погледна смело към класиране в Шампионската лига, след като в последния кръг от сезона лондончани гостуват на Астън Вила. "Сините" имат 67 точки, а Лестър - 66. Ливърпул пък е с 63, но и мач по-малко. В последния кръг Лестър приема Тотнъм, а Ливърпул домакинства на Кристъл Палас.

Още в 4-ата минута Челси имаше отлична възможност. Домакините организираха скоростна атака и Тимо Вернер продължи към Бен Чилуел, който мигновено центрира остро в наказателното поле, но на далечната греда Кристиан Пулишич не успя да засече.

Минута по-късно отново последва центриране в наказателното поле, но този път Сесар Аспиликуета не успя да намери целта. Натискът на "сините" продължи и Рийс Джейм опита от далечно разстояние да преодолее Едуард Менди, но изстрелът му премина покрай десния страничен стълб.

В 9-ата минута последва нова отлична комбинация от лондончани. Кристиан Пулишич изведе Нголо Канте. Французинът навлезе в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, но Каспер Шмайхел решително изби. Американецът стигна до отбитата топка, но последвалият му изстрел бе блокиран.

Постепенно "лисиците" успяха да предотвратят ранния натиск на домакините и се опитаха от своя страна да упражнят висока преса.

В 19-ата минута лондончани поискаха дузпа, след като Юрий Тилеманс закъсня с изчистването на топката и Тимо Вернер се възползва от това. Белгиецът изрита крака на нападателя, но главният съдия Майк Дийн бе категоричен, че дузпа няма, а таков бе решението и на реферите, които наблюдаваха ситуацията с ВАР. Но това бе ситуация, в която Челси можеше да получи 11-метров наказателен удар.

Три минути по-късно отново германският национал бе в светлината на прожекторите. Вернер получи зад гърба на защитата и реализира в долния десен ъгъл, но попадението му бе отменено заради засада.

В 25-ата минута Юрий Тилеманс центрира остро от ъглов удар, където Джейми Варди от трудна позиция нанесе изстрел от въздуха, но топката прелетя над вратата.

Четири минути по-късно Мейсън Маунт нахлу в наказателното поле и опита да подаде към Кристиан Пулишич, но Чаглар Союнчу блокира паса, но топката отново се озова в англичанина. Крилото веднага нанесе мощен изстрел, но Каспер Шмайхел с великолепно спасяване изби в ъглов удар. Бен Чилуел центрира от корнера в наказателното поле, където Тиаго Силва стреля с глава, пращайки топката над вратата.

В средата на първата част мениджърът на Челси научи лошата новина, че трябва да замени принудително Нголо Канте, а на негово място се появи Матео Ковачич.

В 34-ата миута Челси в крайна сметка откри резултата. Рийс Джейм центрира от ъглов удар на близката греда, където Сесар Аспиликуета продължи към далечната, след което Тимо Вернер засече във вратата на Каспер Шмайхел и системата на голлинията потвърди попадението, но главният съдия Майк Дийн го отмени заради игра с ръка на нападателя.

Три минути по-късно напрежението пред вратата на гостите продължи. Сесар Аспиликуета подаде към Мейсън Маунт в наказателното поле, където англичанинът нанесе мигновен удар, но много неточен.

В 42-ата минута лондончани имаха нова отлична възможност. Мейсън Маунт проби великолепно отдясно, след което центрира остро на първата греда, където Кристан Пулишич стреля, но покрай вратата.

В самото начало на втората част Челси най-сетне успя да вземе аванс. Чилуел центрира от корнер, топката се отклони от главата на Варди, след което Рюдигер бе изпуснат на далечната греда и с коляно засече топката във врата на Шмайхел.

В 65-ата минута Майк Дийн отсъди нарушение на Фофана срещу Вернер. Повторенията показаха обаче, че фалът е в наказателното поле. ВАР потвърди това и главният рефер посочи бялата точка. Жоржиньо не остави никакъв шанс на Шмайхел - 2:0.

Челси видимо се поотпусна след този гол и бе наказан в 76-ата минута. Ндиди отне топката от Ковачич, след което намери Ихеаначо в наказателното поле. Последният стреля хладнокръвно в ъгъла. В 90-ата минута Айосе Перес пропусна страхотна възможност да донесе точката на Лестър, след като от 13 метра стреля над вратата.

В добавеното време двата отбора си спретнаха истинско меле на терена, след като Рикардо влезе остро в краката на Чилуел, след което Рюдигер реагира бурно и блъсна съперника. Всичко се размина само с жълт картона за резервата на Лестър Амарти.