Мбапе отново заблестя и донесе Купата на Франция на ПСЖ (ВИДЕО)

Нападателят с гол и асистенция срещу бившия си клуб Монако

ПСЖ защити трофея си от Купата на Франция, след като във финала тази вечер победи с 2:0 Монако. Килиян Мбапе отново изигра ключова роля в срещата, след като записа гол и асистенция, а към тях прибави и зрелищна греда.

ПСЖ започна активно срещата и в първата си по-сериозна атака откри. В 19-та минута Килиян Мбале проби и прати остра топка в наказателното поле, а там Мауро Икарди имаше най-лесната задача и чукна кълбото в празната врата.

До края на полувремето нямаше други по-интересни ситуации и играта се задържаше в средата на терена. В 70-та Джелсон Мартинс пропусна отличен шанс да изравни. Той стреля от дистанция, но топката разтресе напречната греда и сантиметри го лишиха от гола.

В 80-та минута Мбапе изстреля истински снаряд, който летеше застрашително към вратата, но удари гредата на Монако.

В ответната атака обаче всичко беше решено с втория гол на парижани. Ди Мария пусна топката в наказателното поле за Мбапе, който бързо овладя и я прати в долния десен ъгъл за 2:0.

По този начин ПСЖ стигна до 14-ия си успех в Купата на Франция и втори пореден, след като и миналата година триумфира с трофея.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)