СЛЕД ШОУ НА "ПАРКЕН": Де Бройне собственоръчно обърна Дания и класира Белгия на осминафинал (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените дяволи" продължават да летят на Евро 2020

Един от фаворитите на Евро 2020 Белгия успя да победи Дания с 2:1 на стадион "Паркен" в Копенхаген и си гарантира мястото сред последните 16 в турнира.

"Червените дяволи" имаха нужда от звездата си Кевин Де Бройне, за да стигнат до успеха, тъй като той влезе на почивката при изоставане с 0:1 и на практика сам преобърна развръзката.

Още преди да са изминали и 120 секунди датчаните откриха. Хойберг успя да притисне изнасянето на топката и намери Поулсен, който с мощен изстрел от границата на наказателното поле отбеляза страхотен гол.

В 10-та минута двата отбора спряха играта и с аплодисменти показаха подкрепата си към Кристиян Ериксен.

Дания продължи с натиска си в следващите минути, но не стигна до втори гол. Постепенно Белгия успя да навлезе по-напред към наказателното на "Червения динамит", но подредбата на домакините беше безупречна и белгийците трудно стигаха до опасности пред Шмайхел.

След почивката Дания отново започна много нахъсано и Дилейни и Дамсгор опитаха изстрели по посока на Куртоа, но първият беше неточен, а вторият попадна в стената след статично положение.

Десет минути след полувремето обаче Белгия изравни. Лукаку се понесе мощно след средата на терена, стигна до наказателното поле, където върна към Де Бройне, а той с хитър пас намери Торган Азар, където крилото нямаше как да сбърка от няколко метра.

20 минути преди края на редовното време белгийците направиха пълен обрат. Еден Азар намери халфа на Манчестър Сити на границата на наказателното поле и той не се замисли много преди да отправи мощен изстрел по земя, който се оплете в долния десен ъгъл на вратата на Шмайхел!

В самия край Брайтуайт на два пъти можеше да изравни, но първо се размина на сантиметри от центриране отляво, а след това нацели и напречната греда след удар с глава.

По този начин Белгия е едноличен лидер в групата с шест точки, следван от Русия и Финландия с по три и Дания с нула.

Стартови състави:

Дания (4-3-3): 1. Каспър Шмайхел, 6. Андреас Кристенсен, 4. Симон Кяер (к), 3. Яник Вестергард, 5. Йоаким Меле, 18. Даниел Вас, 23. Пиер-Емил Хойберг, 8. Томас Дилейни, 20. Йосуф Поусен, 14. Микел Дамсгард, 9. Мартин Брайтуайт

Белгия (3-4-3):
 1. Тибо Куртоа, 2. Тоби Алдервейрелд, 18. Джейсън Денайър, 5. Ян Вертонген (к), 15. Тома Мюние, 8. Юри Тилеманс, 19. Леандер Дендонкер, 16.Торган Азар, 14. Дрийс Мертенс, 9. Ромелу Лукаку, 11. Яник-Ферейра Караско

Пикфорд трябвало да бие шестата дузпа за Англия

Президентът на Италия прие новия европейски шампион (ВИДЕО)

Вижте повече

Хари Кейн: Ще ни боли до края на кариерите

"Не беше нашата нощ, но беше фантастичен турнир и трябва да сме с високо вдигнати глави"

ТРАГЕДИЯ! Има загинали при празненствата на титлата!

Политици приемат селекцията на Роберто Манчини

Джак Грийлиш уточни: Исках да бия дузпа!

"Треньорът взе много точни решения по време на целия турнир, взе такива и тази вечер", написа халфът

Италия прибра 34 милиона евро за спечеленото Европейско

Англия ще получи 30.25 милиона от наградния фонд

Стоичков: Честито на моите приятели от Италия!

"Братски ги прегръщам за титлата!", написа Камата

БЕЛЛА ИТАЛИЯ!!! "Скуадрата" е европейски шампион след уникална драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)