Шедьовър на Кешеру не стигна на Лудогорец да бие Клуж (ВИДЕО+СНИМКИ)

Веднъж гредата спря "орлите", Игор Пластун направи повторен дебют

Лудогорец направи 1:1 с Клуж в контрола. Мачът между шампионите на България и Румъния се игра в австрийския курорт Бад Харинг. "Орлите" поведоха с фантастичен гол на Клаудиу Кешеру преди почивката. Омрани изравни през второто полувреме.

За Лудогорец това беше втора проверка от началото на предсезонната им подготовка в Австрия, след като преди дни надви немския аматьорски тим Хаймщетен с 2:0.

Повторен дебют за тима от Разград направи украинският защитник Игор Пластун, който започна титуляр. Той се завърна в тима след петгодишно прекъсване.

Първата възможност пред Лудогорец се откри в третата минута, когато Георги Терзиев получи шанса да обстрелва съперниковата врата след статично положение, но ударът му не затрудни Кристиан Балградян. В 12-ата удара на Вандерсон мина встрани от вратата.

Пет по-късно румънците пропуснаха златенн шанс да открият резултата. Серджо Падт обаче спаси удара с глава на Билел Омрани. Клуж създаде още няколко опасни ситуации, но гол във вратата на Лудогорец е падна. Вместо това първенецът на България поведе в 37-ата минута. Разписа се Клаудиу Кешериу след фамозно изпълнение на пряк свободен удар с левия крак.

Четири минути преди края на първата част Каули Оливейра стреля опасно от границата на наказателното поле, но не намери целта.  До края на полувремето Кешериу получи шанс да остане сам срещу вратаря, но ударът му мина над вратата.

В 47-ата минута Текпетей се озова сам срещу вратарят на румънците. Мерникът на нападателя обаче бе крайно неточен. Две по-късно Доминик Янков стреля опасно, но топката срещна гредата.

Клуж стигна до изравнителен гол в 53-ата минута. Разписа се Билел Омрани с удар от границата на наказателното поле.

Удар на Доминик Янков в 64-ата мина далеч от вратата.

Около двадесет минути преди края резервата Тихомир Димитров можеше да върне аванса на "орлите", но ударът му бе блокиран.

В 77-ата минута Георги Терзиев получи удар, в резултат на което бе сменен принудително от Илкер Будинов. В 84-ата Димитър Митков бе изведен зад гърба на румънската отбрана и стреля от малък ъгъл, но влезлият като резерва страж на румънците Кристиано спаси. До края на срещата Лудогорец имаше още няколко положения, но до попадение така и не стигна.