НЯМА КОЙ ДА СПРЕ ВЕРСТАПЕН: Макс триумфира и в Гран при на Австрия! (ВИДЕО)

Люис Хамилтън остана едва четвърти, Ландо Норис се качи на подиума

Макс Верстапен спечели и Гран при на Австрия, девети кръг от сезона във  Формула 1. Втори зад пилота на Ред Бул финишира Валтери Ботас (Мерцедес). Трети се нареди Ландо Норис с Макларън.

Успехът е трети пореден за Макс, който затвърди лидерската си позиция в шампионата. Най-големият му съперник за титлата Люис Хамилтън завърши едва четвърти и това увеличи разликата между двамата. Пилотът на Ред бул вече води с 32 точки пред Люис.

Верстапен потегли от полпозишън, а освен записа и най-бърза обиколка в надпреварата.

Единственият драматичен момент в състезанието беше в първите обиколки, когато излезе кола за сигурност заради катастрофа. Въпреки това Верстапен поведе и нямаше никакви проблеми. Първите спирания в бокса дойдоха след 30-ата обиколка, като пилотът на Ред бул отново беше в челото.

Хамилтън водеше дълга битка с Ландо Норис за второто място и въпреки, че го изпревари, гумите му прегряха. Това наложи второ влизане в бокса за световния шампион и той загуби шансове да се бори за подиум.

Голямата разлика позволи на Верстапен да направи второ спиране и отново да има комфортен аванс преди финала.

В Топ 10 зад четвъртия Хамилтън се наредиха Карлос Сайнц (Ферари), Серхио Перес (Ред бул), Даниел Рикардо (Макларън), Шарл Льоклер (Ферари), Пиер Гасли (Алфа Таури) и Фернандо Алонсо с Алпин.

Следващият старт е на 18 юли, когато предстои Гран при на Великобритания.