Пирин надви Беласица в контрола (ВИДЕО)

„Орлетата“ с два успеха днес, разбиха Кюстендил с 5:0 в Рилци

Новакът в българския футболен елит Пирин (Благоевград) победи гостуващия третодивизионен Беласица (Петрич) в контрола.

Тя се игра на стадион „Христо Ботев“ и приключи при резултат 1:0 в полза на домакините.

Единственото попадение в мача реализира в 24-ата минута Конър Хендерсън.

Той се разписа от свободен удар от около 25 метра, а футболистите на Пирин, които не играха в спаринга, взеха участие в приятелска среща с отбора на Кюстендил.

Тя се проведе на базата в Рилци и завърши с победа за Пирин с 5:0. Попаденията отбелязаха Гощелиани, който се разписа на два пъти, Мохамед Брахими, Красимир Станоев и Венцислав Бенгюзов.

Първата опасност за гол на „Гнездото“ дойде в 12-ата минута, когато Станислав Костов стреля от наказателното поле, но вратарят на Беласица спаси, избивайки в корнер.

В 19-ата минута Иван Тасев шутира отблизо след хубаво двойно подаване със Станислав Костов, но вратарят Георгиев изби с крак. Резултатът бе открит в 25-ата минута, когато Конър Хендерсън изпълни пряк свободен удар и прати топката в левия долен ъгъл на вратаря Георгиев, който опита да избие неуспешно.

В 27-ата минута Джордж Грийн получи пас от Манолев на границата на наказателното поле и шутира по диагонала, но Георгиев изби в ъглов удар. Седем минути по-късно, след бърза атака, Живко Димитров от гостите напредна отляво и подаде опасно към далечната греда, където двама футболисти на Беласица се разминаха, и в крайна сметка Петров се намеси, за да изчисти в корнер.

В 42-ата минута Джордж Грийн стреля встрани от вратата от границата на наказателното поле след пас на Станислав Костов. На полувремето в игра се появи младият вратар Александър Марковски, който замени Петър Петров. В 50-та минута Станислав Манолев стреля над гредата след добра комбинация.

Десет минути преди края на срещата гостите отправиха шут от дистанция чрез Марчев. В 88-та минута Станислав Костов стреля по диагонала, но топката се отби от външната част на мрежата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Пирин: Петър Петров (46-Марковски), Ивайло Тодоров, С.Николов, Петър Занев, Орлин Старокин, Джордж Грийн (72-Вангелов), Станислав Манолев, Конър Хендерсън , Антон Карачанаков, Станислав Костов, Иван Тасев (83-Игнасио Вретенарски);

Беласица: Георгиев, Костов, Смилков, А.Димитров, Шамкалов, Русков, Бешев, Ж.Димитров, Чепилов, Киров, Дафков.