ПО ШАМПИОНСКИ: Лудогорец започна похода към 11-та с 3:1 на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дамбраускас пусна нови 9 титуляри, но тимът му победи Локо (Пд) навръх 95-ия рожден ден

Шампионът Лудогорец започна новия сезон в родния шампионат с трудна, но заслужена победа срещу Локомотив Пловдив като гост. „Орлите“ си тръгнаха с трите точки от „Лаута“ след успех с 3:1, благодарение на точни попадения от Елвис Ману, Кирил Десподов и Бърнард Текпетей. Димитър Илиев пък бе точен за „смърфовете“.

Сблъсъкът напълно оправда очакванията и двата тима създадоха множество положения, удариха по една греда и създадоха футболен празник за феновете по трибуните с атрактивен футбол.

Възпитаниците на Александър Тунчев имаха допълнителна мотивация за триумф тази вечер, тъй като в днешния ден клубът навършва 95 години.

В 4-ата минута Жосуе Са пусна дълго подаване към Мавис Чибота, който се измъкна зад защитата и излезе сам срещу Пиргов, но стражът скъси дистанцията и улови топката. Домакините отговориха минутка по-късно, когато Парвиз Умарбаев получи топката край тъчлинията, навлезе навътре необезпокоявано и шутира с левия крак по земя, но Падт спаси.

В 10-ата минута Алекс Сантана реши да пробва късмета си от далечна дистанция, но шансът се усмихна на домакините, след като кълбото се отклони от горната греда. 7 минути по-късно Сантана отново бе в центъра на събитията, след като засече с глава от корнер, но неточно.

В 25-ата минута Елвис Ману овладя с гръб към вратата в пеналта, обърна се технично и потърси близкия ъгъл с десния крак, но Пиргов показа котешки рефлекс и отрази.

10 минути след това Вандерсон намери място откъдето да стреля към десния ъгъл, но мерникът му изневери. В 40-ата минута дойде най-доброто положение за "орлите". Елвин Ману получи пас от Текпетей на 3-4 метра от голлинията, но волето му профуча над очертанията.

В 41-ата минута Димитър Илиев изпрати фирмено центриране в стил Дейвид Бекъм от десния фланг към далечната греда, където сложи кълбото на главата на Минчев, но стрелецът го изпрати агонизиращо близо до десния страничен стълб.

В самия край на първата част Ману все пак откри резултата, след като Сисиньо изведе Текпетей, който напредна отдясно и пусна пас по земя към центъра на наказателното поле, където Елвис стори най-лесното нещо и сложи крака си на пътя на топката, за да вкара за 0:1.

Текпетей бе на косъм да удвои във финалните секунди, но силният му шут бе париран от Пиргов.

Още в 49-ата минута "смърфовете" загатнаха, че няма да се предадат точно на рождения си ден. Конър Руан стреля опасно в близкия ъгъл на Падт от дъгата пред наказателното, но вратарят се намери брилянтно и отрази. 10 минути след това Милош Петрович изпрати мощен залп след изтистена топка от ъглов удар, но на сантиметри над вратата.

В 65-ата минута Чибота изпълни пряк свободен удар, търсейки горния десен ъгъл, но над очертанията.

Две минути по-късно капитанът Димитър Илиев пресече подаване на Сисиньо в противниковата половина, обърна се мигновено и с ювелирно изпълнение простреля Серджио Падт в десния ъгъл за 1:1.

Паритетът обаче не се задържа дълго. В 76-ата минута Вандерсон пусна извеждащ пас на левия фланг към резервата Кирил Десподов, който с изключително технично изпълнение намери далечния ъгъл на Пиргов за 1:2.

В 82-ата минута Артур Крачун се оказа непокрит в пеналтерията и отклони коженото кълбо към очертанията, но ударът му с глава чукна дясната греда.

Конър Руан имаше възможността да изравни в самото прължение, но диагоналният му удар бе блокиран от Падт, след което топката се разходи по голлинията преди да бъде изчистена. В ответната атака Сотириу спечели въздушно единоборство в наказателното поле на домакините, след което продължи към Текпетей, който от непосредствена близост простреля Пиргов за 1:3.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 1:3