ОБЗОР: Две от две за Спартак Вн във Втора лига

Левски (Лом) се издъни у дома, вижте всички редлутати от днешния ден

Завърналият се във Втора лига Спартак (Варна) се поздрави с успех – 2:1 срещу Струмска слава (Радомир), в първото си домакинство, за да направи сериозна заявка за ключова роля в първенството.

По ирония на съдбата, двубоят се игра без публика на стадион “Спартак” след наложеното наказание от БФС.

Седмица след победата с 3:1 при гостуването на Нефтохимик (Бургас), Соколите за пореден път проведоха мача изключително грамотно, като въпреки топлото време успяха да осъществят и немалко скоростни акции.

Малко повече от половин час след началото на двубоя Мехмед Сабри даде аванс на домакините с второто си попадение за сезона. Той бе точен с глава след прецизно центриране на Виктор Митев.

Четири минути след подновяването на играта Борис Иванов възстанови равенството, но радостта в лагера на гостите от Радомир не трая дълго.

В 64-ата минута друг играч, разписал се в Бургас – бранителят Архан Исуф, осигури заслужения успех за Спартак, като и той бе точен с глава след центриране от ъглов удар.

До края на срещата варненци продължаха да атакуват, но капитанът Янчо Андреев и Владислав Мирчев пропуснаха да реализират от удобни позиции.

Победата за тима на Васил Петров означаваше, че Соколите са един от трите отбори, успели да спечелят максимален актив от шест точки заедно с друг нов член във Втора лига – Марица (Пловдив), и Септември (Симитли).

В третия кръг, който ще се състои в средата на следващата седмица, Спартак е гост на Септември (София). Двубоят е насрочен за сряда, 4 август, от 18.00 часа.