ГОСПОДИ, ДОЖИВЯХМЕ!!! След 13 години България пак има олимпийско злато!!! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ивет Горанова - новото златно момиче, разплака от радост нацията!

Голямото чакане в българския спорт свърши!!! След мъчително дълги 13 години родината ни отново има олимпийски шампион! "Мила Родино" отново прозвуча на най-големия спортен форум на планетата! Ивет Горанова е новата героиня на България!

21-годишната ни каратека спечели първа за страната ни олимпийска титла от 13 години насам (за последно Румяна Нейкова триумфира в Пекин 2008) и то по изключително безапелационен начин.

Нашето момиче постигна 5 последователни победи на турнира по карате в дисциплината кумите в категория до 55 килограма на Токио 2020 и пренаписа историята в дебюта си на форума!

Във финала тя разби украинката Анжелика Терлюга с 5:1 точки и така донесе сълзи от радост на всички, които обичат спорта в страната ни.

Началото на мача не бе никак приятно, защото след едва 29 секунди Горанова получи контузия в единоборство, при което не бяха отсъдени точки.

След това двете се вкопчиха в здрава битка и първо съдиите отсъдиха по 1 пункт за всяка, след което Горанова поведе с 2:1 и взе ключово предимство. Впоследствие тя успя да реализира още 3 точки, за да победи за четвърти пореден път своята опонентка и да донесе първи олимпийски златен медал на България от Румяна Нейкова в Лондон през 2008 година.

Ивет стартира в Токио с победа над бившата азиатска шампионка и двукратна бронзова медалистка от световни първенства Цуюн Уен от Китайско Тайпе с 5:2 точки.

Във втория си мач тя постигна впечатляваща победа с 5:1 над най-възрастната и най-титулуваната състезателка в света Серап Озчелик. После Горанова спечели и третата си среща от групата - срещу иранката Сара Бахманяр, надделявайки отново с 5:2.

Така българската каратека завърши безапелационно на първо място в Група А от надпреварата, единствена с пълен актив от 6 точки, а впоследствие победи и далеч по-опитната австрийка Бетина Планк с 4:3, за да си осигури място на финала.

В него тя отново не трепна и показа страхотен характер и триумфира, за да заслужи аплодисментите на всички българи, които я подкрепяха пред малкия екран, а и да донесе пети медал на страната ни от Токио.

Преди това България спечели един сребърен медал на Антоанета Бонева (спортна стрелба), два бронзови - на Тайбе Юсеин и Евелина Николова в борбата, а има и гарантиран поне сребърен на Стойка Кръстева, която е на боксов финал.

Това означава, че още отсега тази Олимпиада е най-успешната за България от 2004 г. насам, тъй като подобрява постиженията ни по медали от Пекин 2008 (1 златен, 1 сребърен, 3 бронзови), Лондон 2012 (0, 2, 1) и Рио 2016 (0, 1, 2).

Резултатите са най-доброто доказателство за отличната работа на екипа на ММС, начело с министър Красен Кралев, в последните два мандата, а до края на игрите в Токио имаме шанс за още отличия.

Nov
sport.com припомня, че Ивет е най-младата състезателка на Олимпийските игри в Токио 2020 в турнира по карате в тази категория.

Награждаването на Ивет Горанова в Токио

Европейското по бокс в Белград започна с български победи

Един успех дели Рами Киуан от медал, Радослав Росенов с летящ старт

Радослав Росенов и Рами Киуан откриват българското участие на Европейското по бокс

Чакането свърши – вижте пълната бойна карта на SENSHI 21

Бойната карта на SENSHI 21 включва 14 силни двубоя с 28 мощни атлети от 17 страни

Стойка Кръстева: Развиваме се в правилна посока

Доволни и заредени с оптимизъм се прибраха от Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч българските национали по бокс

Уайлдър: Ще разбия главата на Жан, а после идва ред на Джошуа