СЛЕД КУП ПРОПУСКИ ВЪВ ВРАЦА: Локо Пд остана без победа през сезона (ВИДЕО)

Ботев спря черната серия срещу „смърфовете“ с нулево реми

Ботев спря кошмарната серия от пет загуби срещу Локомотив (Пловдив), след като двата отбора регистрираха равенство 0:0 във Враца.

Гостите направиха куп пропуски и в крайна сметка останаха без победа от началото на сезона във футболната ни efbet Лига след шестия кръг.

Те имат и мач по-малко, докато врачани останаха непобедени вкъщи през кампанията и продължават да трупат точки под ръководството на новия си треньор Даниел Моралес.

Двубоят на стадион „Христо Ботев“ започна равностойно, като в началните минути и двата отбора опитаха късмета си с удари от дистанция.

Това изглеждаше логично с оглед на факта, че над Враца се изсипа сериозно количество дъжд и теренът бе доста наводнен, но не доведе до резултат.

В 22-ата минута шък само късметът помогна на домакините, след като новите попълнения на гостите Венсан Марсел и Шакил Сно отправиха три последователни изстрела, ала Красимир Костов демонстрира класа и не позволи на топката да спре в мрежата му.

Шест минути по-късно и друго лятно попълнение в състава на „смърфовете“ - Олексий Биков, имаше шанс да се разпише, но стреля лошо с глава от близка дистанция.

Последваха още две възможности на Локомотив, пропилени от гостите, както и няколко несполучливи центрирания на домакините, за да дойде почивката при резултат 0:0.

На полувремето наставникът на врачани Даниел Моралес направи двойна смяна в опит да промени ситуацията на терена и първият шанс през втората част се откри пред неговите възпитаници.

Малко след паузата една изритана от капитана Костадин Ничев топка се превърна в отлично извеждащо подаване към Виктор Василев.

Той се озова сам срещу вратаря, но се засуети в пеналта и бе спрян с чист шпагат от защитник на пловдивчани.

В 60-ата минута пък Артур Крачун от Локомотив бе заменен принудително, тъй като се контузи.

Три минути след това отново Василев можеше да се разпише, но се размина на сантиметри с топката след прострелно центриране отдясно.

След още 4, в 67-ата минута, се откри страхотен шанс пред Димитър Илиев. Топката стигна до капитана на гостите в пеналта и той опита технично отиграване, но не сполучи, за да пропусне чудесната възможност от непосредствена близост.

Впоследствие и домакините можеха да се разпишат, ала Илко Пиргов спаси, след което същото стори и колегата му на вратата на Ботев, отразил изстрел от границата на наказателното поле на резервата Парвизджон Умарбаев.

В 83-ата минута пък националът Бирсент Карагарен опита изключително атрактивно изпълнение със задна ножица, ала топката профуча покрай целта.

До края повече попадения не паднаха и така двата отбора поделиха точките. Така Ботев (Враца) вече има 9, докато Локомотив остана със само 2 в своя актив.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ВРАЦА: 76. Красимир Костов, 20. Дориан Христовски, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев (к), 19. Мaртин Костадинов, 77. Мартин Николов, 16. Матеус Касини, 21. Сержиньо, 24. Стефан Гаврилов, 15. Мирослав Маринов, 11. Виктор Василев;

РЕЗЕРВИ: 34. Дамян Дамянов, 2. Валери Христов, 9. Георги Николов, 30. Гонсало де Оливейра Виейра, 94. Юлиан Ненов, 28. Красимир Тодоров, 10. Теодор Георгиев;

Треньор: Даниел Моралес;

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 25. Артур Крачун, 2. Олексий Биков, 34. Петър Витанов, 16. Лукас Салинас, 61. Венсан Марсел, 7. Шакил Сно, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев;

РЕЗЕРВИ: 71. Лукас Рейдър, 44. Николай Николаев, 6. Емил Янчев, 11. Конър Руан, 4. Кристиан Гомис, 28. Айвън Ангелов, 39. Парвиз Умарбаев;

Треньор: Александър Тунчев;

Главен съдия: Драгомир Драганов (Варна);